اشتغالزایی ۱۵ هزار نفری با احیای واحدهای نیمه تعطیل

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکی از اقدامات دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید  نهضت ملی احیا و راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و غیرفعال یا افزایش ظرفیت تولید، رفع مشکلات و اعطای تسهیلات است. مطابق گزارش منصوری , معاون اجرایی رئیس جمهور بیش از ۵۴۰۰واحد تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه بازگشته است.

محسن منصوری در  توییتی نوشت که در دوسال گذشته بیش از ۵۴۰۰واحد تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشت.

‏از موارد مهم مورد ‎تمجید رهبر معظم انقلاب از عملکرد دولت مردمی، راه‌اندازی کارگاه‌های تعطیل‌شده بود:چند هزار کارخانه تعطیل یا نیمه‌تعطیل راه افتاده؛ این خیلی مهم است. مفتخریم که با تلاش مجموعه ‎دولت سیزدهم، در دوسال گذشته بیش از ۵۴۰۰واحد تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشت.

وی افزود: پنج هزار و ۴۰۰واحد راکد تولیدی و صنعتی در این ۲سال به چرخه تولید برگشته است؛ این یعنی اشتغالزایی و طبق برآوردهای ما بیش از ۱۰۰همت از سرمایه های مردم به چرخه تولید برگشته که این چیزی جز لطف خداوند نیست.

منصوری در ادامه نوشت: اشتغالزایی برای سه هزار و ۳۰۰زن سرپرست خانوار انجام شد که این مهم است و در هفت هزار طرح ۲۰هزار میلیارد ریال تسهیلات داده شد اما بیش از ۶۰هزار میلیارد ریال از سرمایه های مردم به چرخه تولید برگشته است.

 

 

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.