اعلام آماده باش گذرگاه‌های مرزی عراق برای استقبال از زائران اربعین

0

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از خبرگزاری دولتی عراق (واع)، سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق ضمن تاکید بر بسیج تلاش‌های خود برای تسهیل ورود زائران اربعین اعلام کرد که هیچ زائری بدون داشتن گذرنامه منقضی نشده مجاز به ورود به عراق نخواهد بود.

«علاء الدین القیسی»، سخنگوی سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق اعلام کرد: بر اساس دستورات نخست وزیر به همه نهادهای رسمی مبنی بر بسیج تلاش دولت برای  حمایت کامل از موفقیت برگزاری مراسم اربعین و حمایت از مسائل امنیتی، خدمات و بهداشتی در  گذرگاه های مرزی سازمان گذرگاه های مرزی تحت نظارت سرلشکر عمر الوائلی رئیس این سازمان تمام منابع انسانی و لجستیکی خود را جهت تسهیل در روند عزیمت زائران از گذرگاه های مرزی زمینی و هوایی به کار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه یک تیمی از کابینه عراق از گذرگاه های مرزی زمینی در جنوب عراق بازدید داشته تا از روند آمادگی های ویژه استقبال از زائران کشورهای همجوار مطلع شود، گفت: گذرگاه‌های المنذریه (خسروی)، شلمچه، الشیب (چذابه)، زرباطیه (مهران)، سفوان(مرز با کویت) و القائم (مرز با سوریه) و فرودگاه‌های بغداد، بصره و نجف اشرف در آماده باش به سر می برند و گذرگاه مرزی مندلی (سومار) نیز برای ورود خودروهای مواکب و نیازهای ویژه زیارت اربعین اختصاص داده شده است

القیسی گفت: یک اتاق هماهنگی ویژه اربعین نیز تشکیل شده که نمایندگان همه وزارتخانه ‌ای ذیربط و نهادهای امنیتی مرتبط با گذرگاه‌های مشمول طرح اربعین در آن حضور دارند .

وی افزود: وزیر کشور عراق هم به عنوان رئیس کمیته عالی امنیتی اربعین نیز با دوبرابر کردن دفاتر گذرنامه و یگان‌های کشف مواد مخدر و تقویت مراکز با کادرهای زن برای بازرسی زائران نقش مهمی در حمایت از گذرگاه ها داشته است.

سخنگوی سازمان گذرگاه های مرزی عراق تاکید کرد که این سازمان اجازه ورود به هیچ زائری که گذرنامه دارای اعتبار نداشته باشد را نمی‌دهد.

القیسی گفت که سازمان گذرگاه های مرزی با افزودن سالن‌های مدرن و تامین روشنایی جاده ها  و ارائه خدمات بهداشتی با همکاری استانداران و ادارات خدماتی در استان تلاش کرده است و با همکاری ادارات شاغل در گذرگاه ها و نهادهای امنیتی، نظارت بر تردد روان زائران به طور شبانه روزی ادامه دارد.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.