افراد ، مشاغل که وام های بزرگی را برای مالیات بر عهده دارند

0

سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه جدیدی را به سیستم بانکی ابلاغ کرده است که در آن سقفی برای وام‌ها و مجموعه‌ای از خدمات بانکی دیگر برای اخذ مالیات از افراد و مشاغل تعیین شده است.

سید کامل تقوی نژاد، رئیس سازمان بین‌المللی اطلاعات، بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که سقفی برای اشخاص حقیقی یا حقوقی متقاضی دریافت انواع وام و سایر خدمات بانکی از قبیل اعتبار اسنادی یا ضمانت‌نامه‌های بانکی به صورت ارزی یا ارزی تعیین می‌کند. ریال از بانک ها و موسسات اعتباری به گزارش Banker.ir.

طبق گزارش ها، سقف برای روشن شدن مسائل مالیاتی مربوط به خدمات تعیین شده است.

بر اساس این بخشنامه، یک شخص حقوقی می تواند تا سقف ۳ میلیارد ریال (۹۲۰۰۰ دلار) خدمات بانکی دریافت کند، در حالی که سقف آن برای اشخاص حقیقی یک میلیارد ریال ((۳۰۵۰۰ دلار) تعیین شده است.

همچنین بیان می‌کند که «معادل ریالی وام‌ها یا خدمات ارزی تخصیص‌یافته براساس نرخ تعیین‌شده توسط بانک مرکزی ایران، معیار اصلی تصمیم‌گیری برای مشمول بودن یا نبودن خدمات خواهد بود».

این بخشنامه بر اساس قانون مالیات های مستقیم برای اولین بار مصوب سال ۱۳۶۶ صادر شده است که در سال مالی گذشته منتهی به ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ در مجلس تغییرات قابل توجهی داشته است.  

در بخشی از این قانون آمده است که هر شخص حقیقی یا حقوقی متقاضی دریافت وام از سیستم بانکی یا موسسات اعتباری ابتدا باید دو گواهینامه اخذ کند: یک گواهی ترخیص مالیاتی قطعی شده و یک گواهی صادر شده توسط سازمان بین‌المللی اطلاعات (INTA) که تایید می‌کند این اطلاعات توسط بانک‌ها تایید شده است. و موسسات اعتباری.

در قانون اولیه مصوب مجلس آمده بود که «آیین نامه های اجرایی مربوط به این قانون توسط سازمان امور مالیاتی کشور و بانک مرکزی ایران تدوین و ابلاغ می شود».

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.