افزایش ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد شاخص بورس تهران

0

به گزارش ایران اکونومیست، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با افزایش ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد به رقم ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۵۰۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن با افزایش ۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد به رقم ۷۷۶ هزار ۸۵۳ واحد رسید.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۶۹ صدم درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۱.۶ درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور ۷۳ صدم درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس ۱.۱ درصد ارتقا یافت و شاخص بازار دوم بورس به اندازه ۱۷ صدم درصد تقویت شد.

امروز نمادهای بانک ملت، مخابرات ایران، بانک پاسارگاد، بانک تجارت، توسعه معادن و فلزات و ایران‌خودرو به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۳۰۳ واحد افزایش به رقم ۲۹ هزار و ۲۴۱ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۶۲۳ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۸۸ هزار میلیارد تومان شد.

معامله گران امروز بیش از ۹.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۰۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۱۴ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند. البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز هم در قالب عملیات بازار باز، اوراق بانک مرکزی به میزان ۲.۳ میلیارد ورقه در قالب ۲۸۴ معامله و به ارزش ۲۰۷ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند و معاملات سهام به میزان ۵.۷ میلیارد سهم در قالب ۳۶۱ هزار معامله و به ارزش ۴ هزار و ۴۶ میلیارد تومان و اوراق مالی اسلامی به میزان ۱۳.۲ میلیون ورقه در قالب ۴۲۶ معامله و به ارزش ۹۲۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای مالی سپهر صادرات، ایران‌خودرو دیزل، پتروشیمی تندگویان، بیمه پاسارگاد و انتخاب الکترونیک به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس راداشتند و نمادهای آریا ساسول و سنگ‌آهن گوهرزمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.