افزایش 6 درصدی فروش خودرو در اروپا در ژانویه

0

فروش خودروهای اروپایی در ژانویه 6.3 درصد افزایش یافت و به 1.09 میلیون دستگاه رسید، حتی در حالی که گروه فولکس واگن شاهد کاهش 4 درصدی ثبت نام خودروهای با برند فولکس واگن در پی رسوایی آلایندگی این خودروساز بود. .

رقبای فولکس‌واگن، فورد و اوپل/واکسهال، به ترتیب 11.4 و 12.4 درصد رشد کردند، زیرا رسوایی تقلب در انتشار گازهای گلخانه‌ای برای پنجمین ماه متوالی بر فروش فولکس‌واگن در اروپا تأثیر گذاشته است. به نظر می رسد رقبا فولکس واگن را هدف قرار داده اند. طبق گزارش نشریه تجاری Autohaus PulsSchlag، نمایندگی‌های فیات در آلمان تخفیف‌هایی با میانگین 14.4 درصد تخفیف در قیمت برچسب ارائه کردند که این برند را به بهترین تخفیف در بازار داخلی فولکس‌واگن تبدیل کرد.

فورد با تخفیف 13.7 درصدی سوم شد. میانگین کل صنعت 12.1 درصد بود، 0.2 درصد نسبت به سال قبل.

طبق آمار صنعت محلی، فروش برند فولکس‌واگن در ماه گذشته 8.8 درصد در آلمان و 14 درصد در بریتانیا کاهش یافت، در حالی که در اسپانیا رکود داشت، جایی که تقاضا 12 درصد رشد کرد.

Seat، یکی دیگر از برندهای فولکس واگن که تحت تأثیر رسوایی دیزل قرار گرفته است، در اسپانیا، بازار داخلی این بخش، 17 درصد افت کرد.

بر اساس داده های منتشر شده توسط انجمن صنعتی ACEA، سهم بازار برند فولکس واگن در منطقه اتحادیه اروپا و EFTA در ماه گذشته از 13.0 درصد در سال گذشته به 11.7 درصد کاهش یافت.

فروش در گروه فولکس واگن، که شامل برندهای لوکس آئودی و پورشه و همچنین بازار انبوه اشکودا است، 1 درصد افزایش یافت. افزایش 14 درصدی در اروپا در آئودی و 6 درصدی در اشکودا کاهش 8.8 درصدی Seat و 5.5 درصدی پورشه را جبران کرد.

گروه فولکس واگن در ماه گذشته 24.3 درصد از فروش خودروهای اروپایی را در مقایسه با 25.6 درصد در سال گذشته به خود اختصاص داد.

ثبت نام در PSA پژو سیتروئن، خودروساز شماره 2 اروپا پس از VW، 3.7 درصد افزایش یافت. شماره 3 رنو شاهد افزایش 1 درصدی ثبت نام برندهای رنو و داچیا بود.

حجم خودروهای فیات کرایسلر 15 درصد جهش کرد، که منجر به افزایش 33 درصدی فروش جیپ و افزایش 14 درصدی در ثبت نام های فیات شد.

اکثر برندهای آسیایی ماه خوبی داشتند به جز نیسان که حجم آن 4.6 درصد کاهش یافت. ثبت نام کیا 13 درصد افزایش یافت در حالی که فروش برند هیوندای 9.1 درصد افزایش یافت. فروش تویوتا و لکسوس 2.2 درصد افزایش یافت.

جگوار لندرور با افزایش 53 درصدی ثبت‌نام، که با افزایش 160 درصدی حجم جگوار افزایش یافت، در برندهای پریمیوم پیشتاز شد. برندهای مرسدس بنز و اسمارت دایملر مجموعاً 9.4 درصد سود داشتند. ثبت نام ترکیبی BMW و Mini 4.8 درصد افزایش یافت. حجم ولوو 4.7% افزایش یافت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.