امشب بازگشت زائران از مرز ۳ میلیون نفر ‌می‌گذرد

0

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سردار ‌احمدرضا رادان‌ در جمع خبرنگاران مستقر در مرز شلمچه اظهار داشت: تا این لحظه از کل مرزهای جمهوری اسلامی ایران به صورت زمینی و هوایی نزدیک به ۴ میلیون مسافر به قصد سفر اربعین حسینی خارج و بیش از ۲ و نیم میلیون نفر بازگشتند.

وی افزود: عددها و رقم‌هایی که در همه مرزها حاکم است خروج به سمت کشور عراق بسیار کاهش پیدا کرده و ورود به سمت ایران افزایشی است و خود عدد ۲ و نیم میلیون نفری که تا کنون بازگشتند نشان از این است که میزان بازگشت زوار به ایران بیشتر از زائران حاضر در کشور عراق است.

فرمانده کل انتظامی کشور عنوان داشت: به نظر می‌رسد تا امشب ورود زائران از مرز ۳ میلیون نفر هم بگذرد و پلیس آماده و پذیرای بازگشت زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است و امیدواریم که بتوانیم خادمان خوبی برای آنان باشیم.

این مقام ارشد انتظامی در کشور با بیان اینکه به نظر می‌رسد تا یکی ۲ روز آینده قالب جمعیت سفرشان به اتمام برسد و بازگردند، تصریح کرد: مرز شلمچه بعد از مرز مهران دومین مرزی است که بیشترین ورود و خروج زائران را به خود اختصاص داده به گونه‌ای که از مرز شلمچه تاکنون نزدیک به یک میلیون نفر خارج و نزدیک به ۷۰۰ هزار زائر وارد شدند.

سردار رادان با بیان اینکه تاکنون به واسطه همراهی و همکاری مردم نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد کاهش جانباختگان تصادفات را داشتیم، خاطرنشان کرد: تنها توصیه برای بازگشت زائران این است که آن دسته از عزیزانی که با وسیله شخصی آمدند قبل از حرکت یک الی ۲ ساعت در خودرو با کولر روشن استراحت کافی را داشته باشند تا ان‌شاالله خستگی قالب بر رانندگی نشود تا حادثه ای پیش نیاید.

[انتهای پیام]

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.