امضای قرارداد ایران و انگلیس برای ارتقای روابط تجاری

0

انگلیسی صادرات فاینانس و صندوق ضمانت صادرات ایران متعهد به تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی با یک یادداشت تفاهم برای کمک به صادرات تجارت بریتانیا شده اند.

بر اساس این قرارداد، UKEF، آژانس اعتبار صادراتی بریتانیا، و EGFI، شرکت بیمه اعتباری دولتی ایران، برای شناسایی فرصت‌های تجارت کالاهای سرمایه‌ای، تجهیزات و خدمات بین دو کشور با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای مطبوعاتی در وب‌سایت خود اعلام کرد، همچنین به طرفین اجازه می‌دهد تا برای پروژه‌ها یا قراردادهایی در کشورهای ثالث مربوط به صادرات بریتانیا و ایران، تأمین مالی مشترک و تضمین کنند.

این یادداشت به دنبال لغو تحریم‌های گسترده ایران در اوایل سال جاری است که در نتیجه آن UKEF بلافاصله پوششی را برای حمایت از شرکت‌های بریتانیایی که به دنبال رقابت برای تجارت در ایران هستند، مجدداً معرفی کرد.

وزیر تجارت و سرمایه گذاری لرد ماد از این توافق استقبال کرد و گفت: «دولت بریتانیا در تلاش است تا یک مشارکت قوی و بلندمدت با ایران ایجاد کند و تجارت برای این امر اساسی است. توافق‌نامه‌هایی مانند این توافق بین UKEF و EGFI به کسب‌وکارهای بریتانیایی کمک می‌کند تا فرصت‌هایی را که تعامل مجدد اقتصادی به ارمغان می‌آورد، درک کنند.»

لوئیس تیلور، مدیر اجرایی UKEF، گفت UKEF متعهد به حمایت از جاه‌طلبی‌های تجاری بریتانیا برای تجارت با ایران و ایفای نقش خود در تلاش‌های دولت برای گسترش روابط تجاری است.

کار با EGFI به ما این امکان را می‌دهد که به مشتریان خود مشاوره و پشتیبانی جامع ارائه دهیم، زیرا آنها به دنبال تجارت با ایران هستند. از طریق این مشارکت، ما می‌توانیم فرصت‌های واقعی برای صادرکنندگان بریتانیا را شناسایی کرده و به ایجاد آن کمک کنیم.

سید کمال سیدعلی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره EGFI از این مشارکت استقبال کرد.

او گفت: “همکاری نزدیک تر با UKEF به ایجاد فرصت هایی برای کسب و کارهای بریتانیا کمک می کند تا نقش خود را در تحقق برنامه های ایران برای توسعه سریع اقتصادی و زیرساختی ایفا کنند. این توافقنامه همچنین به EGFI کمک می کند تا از صادرکنندگان ایرانی در جهت تجارت با انگلیس حمایت کند.”

ساجد جاوید، وزیر بازرگانی بریتانیا با اشاره به تفاهم نامه امضا شده گفت: «مشارکت هایی از این دست به کسب و کارهای انگلیسی کمک می کند تا از فرصت هایی که تعامل مجدد اقتصادی به ارمغان می آورد استفاده کنند و به آنها این فرصت را می دهد تا در تحقق برنامه های ایران برای سریع اقتصادی و زیرساختی نقش ایفا کنند. توسعه.”

جاوید در کنفرانسی در لندن اعلام کرد که قصد دارد در اواخر سال جاری یک ماموریت تجاری به ایران را رهبری کند.

وی ادامه داد: «این شاهد خواهیم بود که برخی از شرکت‌های پیشرو ما به دنبال فرصت‌های جدید در سراسر کشور هستند. و به من این فرصت را می‌دهد که رودررو با مقامات ایرانی و با مردان و زنان بازرگان ایرانی صحبت کنم تا بتوانیم برخی از موانع باقی مانده را برداریم. تجارت بین کشورهای ما،” او گفت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.