امکان بهره‌مندی از زیرساخت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تامین کالای خرده فروشان

0

به گزارش ایران اکونومیست از اتاق اصناف ایران، «مجتبی صفایی» با اشاره به برگزاری جلسه با «منصور عالی‌پور» رئیس اتحادیه کشور فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اظهار داشت: در این نشست ضمن بررسی برخی از مشکلات فروشگاه‌های زنجیره‌ای مقرر شد، ایده‌های جدید برای استفاده از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تامین کالای خرده فروشان مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانند بخشی از کالاهای مورد نیاز یک خواربار فروشی را تامین کنند، چرا که از زیرساخت‌هایی از جمله لجستیک، انبار و خرید تجمیعی بهره می‌برند.

وی تاکید کرد: این طرح، چندین مزیت برای خرده فروشان دارد که یکی از این مزیت‌ها کاهش هزینه خرده فروشان در خرید کالا و نیز کاهش هزینه‌های لجستیک و انبارداری و … است. از آنجایی که حجم خرید می‌تواند پایین بیاید؛ لذا سرمایه در گردش کمتری نیاز خواهند داشت. به دلیل استفاده از سیستم‌های نرم افزاری سرعت و دقت انبارداری و مشتری مداری افزایش خواهد یافت، به طوری که همیشه کالاهای مورد نیازشان تامین است و اصطلاحاً تمام نمی‌شود و حسن دیگر این طرح اینکه کالاها، تازه‌تر و با تاریخ مصرف بیشتری به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

صفایی گفت: این طرح در حال بررسی است و هنوز عملیاتی نشده که طی نشست‌های آتی، ابعاد کارشناسی آن را بررسی خواهیم کرد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.