امکان سفر ریلی بین مشهد، تهران و قم تا کربلا

0
به نقل از ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی:


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:در صورت اتصال خط ریلی شلمچه – بصره، مردم می‌توانند به‌صورت کاملا ریلی بین شهرهای مشهد، تهران و قم در ایران و کربلا در عراق سفر کنند.

  سید میعاد صالحی، مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه  با حضور مقامات ایرانی از جمله معاون اول ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی و همچنین نخست وزیر و وزیر حمل و نقل عراق، نقطه عطفی در روند ساخت مسیر ریلی شلمچه -بصره ایجاد شده‌ است، اظهار داشت:  طرف عراقی نقشه به‌روزشده‌ مسیر را به‌طور رسمی تحویل جمهوری اسلامی ایران داده‌ است و طبق آن، حدود ۳۶ کیلومتر، طول مسیر است و به امید خدا ظرف ۱۸ ماه بتوانیم بخش مین‌روبی و همچنین بخش احداث مسیر را با همکاری طرف عراقی به پیش ببریم.

وی افزود: به این جهت که در کنار بخشی از این پل، باید امکان کشتیرانی نیز وجود داشته‌ باشد، این پل به صورت آسانسوری طراحی شده‌ است و با توجه به مطالعات ژئوتکنیکی صورت‌ گرفته، پیش‌بینی می‌شود بین ۱۸ ماه تا ۲ سال کار احداث آن به طول انجامد.

 صالحی گفت: راه‌اندازی مسیر ریلی مستقیم مشهد، تهران، کربلا می‌تواند موجب تحول در سبک زندگی زیارتی زائرین ایرانی شود؛ در صورت اتصال خط ریلی شلمچه – بصره، از مبدا مشهد، تهران و قم، مردم به‌طور مستقیم تا کربلای معلی، طی مسیر دارند، زائران عراقی نیز می‌توانند به‌طور کاملا ریلی، از عراق به شهرهای تهران، قم و مشهد دسترسی پیدا کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.