انجمن تجاری S. آفریقا-ایران هفته آینده

0

وزارت تجارت و صنعت آفریقای جنوبی و همتای ایرانی آن در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۷ میزبان مجمع تجاری آفریقای جنوبی و ایران در وزارت روابط و همکاری های بین المللی در پرتوریا خواهند بود.

به گزارش سی ان بی سی آفریقا، این مجمع در حاشیه کمیسیون مشترک به ریاست مایت نکوآنا مشابانه وزیر روابط و همکاری های بین المللی و محمدجواد ظریف همتای ایرانی وی برگزار می شود.

به گفته راب دیویس، وزیر تجارت و صنعت آفریقای جنوبی، این مجمع تجاری در میان سایر موضوعات تجارت، سرمایه گذاری، توسعه اقتصادی و مسائل مرتبط با صنعت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خاورمیانه به عنوان یک شریک تجاری و سرمایه گذاری محوری برای آفریقای جنوبی و ایران به ویژه فرصت های تجاری و سرمایه گذاری گسترده ای را برای مشاغل آفریقای جنوبی ارائه می دهد. ایران دومین اقتصاد بزرگ منطقه خاورمیانه از نظر تولید ناخالص داخلی با مجموع ۴۳۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ و بزرگترین بازار از نظر جمعیت (۸۰ میلیون نفر) است. دیویس گفت: این کشور از نظر ذخایر گاز طبیعی در رتبه دوم جهان و از نظر ذخایر اثبات شده نفت خام رتبه چهارم را دارد.

دیویس افزود که این دیدار همچنین به شرکت های آفریقای جنوبی فرصتی برای برقراری ارتباط با تصمیم گیرندگان کلیدی ایران می دهد و چشم اندازها و دستاوردهای ارائه شده در هر دو طرف را مجذوب خود می کند. او می‌گوید که سفر ظریف با هدف ایجاد تعهدات انجام شده در سفر جاکوب زوما رئیس‌جمهور به ایران در سال ۲۰۱۶ و تقویت گفتگوهای مقامات ارشد در ۱۸ جولای ۲۰۱۷ انجام می‌شود.

هیئت ایرانی متشکل از نمایندگان بازرگانی از صنعت خودرو، کشاورزی، فرآوری کشاورزی، معدن، انرژی، داروسازی و نفت و گاز خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.