اپراتور تلفن همراه ایران کاهش هزینه تماس

0

Rightel ، سومین اپراتور بزرگ تلفن همراه ، در تلاش است تا با رقبای اصلی خود ، MTN-Irancell و شرکت ارتباطات موبایل ایران (MCI) ، در مسابقه قابلیت حمل شماره تلفن همراه که اخیراً داغ شده است.

MNP به مشترکین اجازه می دهد تا با حفظ شماره تلفن همراه خود، به اپراتور دیگری سوئیچ کنند.

رایتل می‌گوید دارندگان سیم‌کارت‌های رایتل قراردادی و کسانی که از طریق MNP به خدمات رایتل نقل مکان می‌کنند، برای تمام تماس‌ها، از جمله تماس‌های درون شبکه و خارج از شبکه، و همچنین تماس‌های تلفن ثابت، محلی، هر دقیقه ۲۹۹ ریال (۰.۰۰۸ دلار) هزینه پرداخت خواهند کرد. وب سایت فناوری CITNA گزارش داد.

این در حالی است که MTN-Irancell طرح مشابهی را اعلام کرد، با این حال، با نرخ تماس بالاتر با تماس های داخل شبکه خود و سایر اپراتورهای تلفن همراه.

بر اساس اعلام MTN-ایرانسل، کلیه مکالمات اعم از درون شبکه ای و برون شبکه ای و همچنین تماس های تلفن ثابت، دقیقه ای ۶۶۹ ریال (۰.۰۲ دلار) خواهد بود. این در حالی است که نرخ عادی مشترکان MTN-ایرانسل گران تر است و مکالمات درون شبکه، خارج از شبکه و تلفن ثابت به ترتیب ۶۶۹ ریال (۰.۰۱۷ دلار)، ۹۲۹ ریال (۰.۰۲۵ دلار) و ۷۹۹ ریال (۰.۲۱ دلار) است. /p>

رقابت بین اپراتورهای تلفن همراه در حال داغ شدن است زیرا آنها سعی می کنند با کاهش هزینه تماس های تلفنی، کاربران بیشتری را به سرورهای خود جذب کنند.

طرح MNP حدود دو سال پیش در سراسر کشور راه اندازی شد.

بر اساس داده های سازمان تنظیم مقررات ارتباطات (CRA)، بازرس صنعت فناوری اطلاعات، رایتل در رتبه دوم در رقابت قرار دارد در حالی که MCI پیشتاز این رقابت است. MTN-Irancell که بخشی از آن متعلق به آفریقای جنوبی است، به سرعت در حال از دست دادن جایگاه خود در برابر MCI است و همچنین از رایتل عقب است.

علاوه بر کاهش هزینه مکالمه، اپراتورها مشوق‌های دیگری مانند ارائه بسته‌های داده اینترنت رایگان به سیم‌کارت‌های قراردادی و پرداختی را ارائه می‌کنند.


منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.