اپل ممکن است آیفون ها را در ایالات متحده ایجاد کند

0

یکی از وعده های رئیس جمهور منتخب ترامپ قبل از انتخابات این بود که اپل را وادار کند محصولات خود را به جای چین در خاک ایالات متحده تولید کند.

اکنون که جمهوری خواه در راه خود به کاخ سفید است، چنین اقدامی ممکن است و به نظر می رسد یکی از شرکای تولید اپل برای آن آماده شده است.

بر اساس وب سایت ژاپنی Nikkei Asian Review، اپل از دو شرکت مونتاژ کننده آیفون -فاکسکان و پگاترون- خواسته است تا در ماه ژوئن مونتاژ دستگاه ها را در ایالات متحده بررسی کنند.

گفته می شود که Pegatron به دلیل افزایش هزینه ها این ایده را رد کرده است، در حالی که Foxconn “در حال بررسی امکان” افتتاح تاسیسات مستقر در ایالات متحده است.

یک منبع ناشناس به این نشریه گفت: «اپل از فاکسکان و پگاترون، دو شرکت مونتاژکننده آیفون، در ماه ژوئن درخواست کرد تا به دنبال ساخت آیفون در ایالات متحده باشند. “فاکسکان رعایت کرد، در حالی که Pegatron به دلیل نگرانی های هزینه از تدوین چنین طرحی خودداری کرد.”

پیشنهاد شده بود که انتقال تولید به ایالات متحده منجر به افزایش قیمت محصولات اپل خواهد شد – منبع Nikkei گفت: “ساخت آیفون در ایالات متحده به این معنی است که هزینه آن بیش از دو برابر خواهد شد”.

در همین حال، وال استریت ژورنال اخیراً توضیح داد که چرا طرح ترامپ غیرعملی است و لزوماً مشاغل ایالات متحده ایجاد نمی کند.

با این حال، برخی برآوردها ادعا می کنند که یک آیفون مونتاژ شده در ایالات متحده فقط حدود ۳۰ دلار اضافی هزینه دارد که بیشتر آن نتیجه هزینه های حمل و نقل اضافی ناشی از حمل و نقل قطعات به ایالات متحده است.

از آنجایی که سفارشات اپل نیمی از کل تجارت فاکسکان را تشکیل می دهد، جای تعجب نیست که این شرکت تایوانی به جای اینکه اپل را به عنوان مشتری از دست بدهد، به دنبال احتمال انتقال است. اما اینکه آیا ترامپ واقعاً “اپل را وادار می کند تا کامپیوترها و چیزهای لعنتی خود را به جای سایر کشورها در این کشور بسازد” باید مشخص شود.

در اوایل این هفته، چین قول داد در صورتی که ترامپ تعرفه ۴۵ درصدی خود را بر واردات از این کشور آسیایی اعمال کند، فروش آیفون و خودروهای آمریکایی را در این کشور کاهش خواهد داد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.