اپل ممکن است بیزینس تراشه های توشیبا را بخرد

0

پخش کننده عمومی NHK روز جمعه گفت که اپل در حال بررسی همکاری با تامین کننده خود فاکسکان است تا برای کسب و کار نیمه هادی شرکت توشیبا شرکت کند. تراشه ساز.

NHK و رویترز به نقل از یک منبع ناشناس گزارش دادند که اپل در حال بررسی سرمایه گذاری حداقل چند میلیارد دلاری برای تصاحب سهمی بیش از ۲۰ درصد در طرحی است که به موجب آن توشیبا بخشی از سهام خود را برای حفظ تجارت تحت کنترل ایالات متحده و ژاپن حفظ می کند. /p>

این پیشنهاد با هدف رفع نگرانی های دولت ژاپن در مورد هر گونه انتقال فناوری حساس به سرمایه گذارانی است که آنها را خطری برای امنیت ملی می دانند.

اپل فوراً برای اظهار نظر در دسترس نبود. فاکسکان تایوان، که به طور رسمی به عنوان صنعت دقیق Hon Hai شناخته می شود، از اظهار نظر خودداری کرد.

این گزارش در حالی منتشر می شود که وسترن دیجیتال، شریک توشیبا و یکی از پیشنهاد دهندگان تجارت تراشه آن، این هفته هشدار داد که این شرکت ژاپنی در حال نقض قرارداد سرمایه گذاری مشترک در برنامه فروش به واحد تراشه خود است و از آن خواست که حقوق انحصاری مذاکره به آن داده شود. .

منابع قبلاً گفته بودند که توشیبا حوزه پیشنهاد دهندگان واحد تراشه خود را به چهار خواستگار کاهش داده است.

آنها شرکت آمریکایی تراشه‌ساز Broadcom Ltd هستند که با شرکت سهام خصوصی Silver Lake Partners LP همکاری کرده است. سازنده تراشه کره جنوبی SK Hynix; Foxconn، بزرگترین سازنده الکترونیک قراردادی جهان، و Western Digital.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.