اپل پس از اعتراض بیش از آیفون های آهسته عذرخواهی می کند

0

Apple Inc که با شکایت های قانونی و خشم مصرف کنندگان پس از اینکه اعلام کرد آیفون های قدیمی را با باتری های پرچم دار کند می کند، قیمت های تعویض باتری را کاهش می دهد و نرم افزار خود را تغییر می دهد تا به کاربران نشان دهد باتری گوشی آنها خوب است یا خیر.

رویترز گزارش داد، اپل در پستی در وب‌سایت خود به دلیل رسیدگی به مشکل باتری عذرخواهی کرد و گفت که تعدادی تغییرات را برای مشتریان ایجاد می‌کند تا «وفاداری خود را تشخیص دهند و اعتماد هرکسی را که ممکن است نسبت به نیات اپل شک کرده‌اند، دوباره به دست بیاورد».

اپل این اقدام را برای رفع نگرانی‌ها در مورد کیفیت و دوام محصولات خود در زمانی انجام داد که برای جدیدترین مدل پرچمدار خود، iPhone X، ۹۹۹ دلار دریافت می‌کند.

این شرکت اعلام کرد که از ماه آینده قیمت تعویض باتری بدون گارانتی را از ۷۹ دلار به ۲۹ دلار برای آیفون ۶ یا بالاتر کاهش می دهد. این شرکت همچنین سیستم عامل iOS خود را به‌روزرسانی خواهد کرد تا به کاربران اجازه دهد ببینند آیا باتری آن‌ها سلامت ضعیفی دارد و بر عملکرد گوشی تأثیر می‌گذارد.

اپل در پست خود گفت: “ما می دانیم که برخی از شما احساس می کنید اپل شما را ناامید کرده است.” “ما عذرخواهی می کنیم.”

در ۲۰ دسامبر، اپل اذعان کرد که نرم افزار آیفون باعث کاهش سرعت برخی از تلفن های دارای مشکل باتری می شود. اپل گفت که مشکل این است که باتری‌های لیتیومی کهنه شده، برق را به طور ناهمواری تحویل می‌دهند، که می‌تواند باعث شود آیفون‌ها به طور غیرمنتظره‌ای خاموش شوند تا از مدارهای ظریف داخل محافظت کنند.

این افشاگری بر اساس یک باور رایج در میان مصرف کنندگان بود که اپل عمداً سرعت گوشی های قدیمی را کاهش می دهد تا مشتریان را به خرید مدل های جدیدتر آیفون تشویق کند. در حالی که هیچ مدرک معتبری مبنی بر دست داشتن اپل در چنین رفتاری ظاهر نشده است، افشای باتری اعصاب رسانه های اجتماعی و جاهای دیگر را تحت تاثیر قرار داد.

اپل روز پنجشنبه انکار کرد که تا به حال کاری برای کاهش عمدی عمر یک محصول انجام داده است.

حداقل هشت پرونده قضایی در کالیفرنیا، نیویورک و ایلینویز تشکیل شده است که ادعا می کند این شرکت با کاهش سرعت دستگاه ها بدون اخطار از کاربران کلاهبرداری کرده است. این شرکت همچنین با یک شکایت حقوقی در فرانسه روبرو است، جایی که به اصطلاح “منسوخ شدن برنامه ریزی شده” خلاف قانون است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.