ایالات متحده تقاضای محتوای اصلی NAFTA را کاهش می دهد

0

مذاکره کنندگان تجاری ایالات متحده به طور قابل توجهی خواسته های خود را برای افزایش محتوای خودروهای منطقه ای تحت یک پیمان تجاری نفتا اصلاح شده در تلاش برای حرکت سریعتر به سمت توافق در چند هفته آینده کاهش داده اند.

رویترز گزارش داد که توافق بر سر قوانین محتوای خودرو یکی از بزرگترین نقاط معترض در مذاکرات برای به روز رسانی توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی ۲۴ ساله را از بین می برد.

دولت ترامپ در ابتدا خواستار آن بود که خودروهای ساخت آمریکای شمالی حاوی ۸۵ درصد محتوای تولید شده در کشورهای نفتا از نظر ارزش باشند که از ۶۲.۵ درصد فعلی افزایش یافته و نیمی از ارزش آن از ایالات متحده است – سطوحی که کانادا، مکزیک و گروه‌های خودروسازی داشتند. گفت غیر قابل اجرا است.

مقامات صنعت گفتند اما این ۱۰ درصد کاهش یافته است و درصد تقاضای ویژه ایالات متحده کاهش یافته است.

ادواردو سولیس، رئیس انجمن صنعت خودرو AMIA مکزیک، گفت: «ایالات متحده به جای ۸۵ درصد، ۷۵ درصد ارزش محتوای منطقه‌ای خودرو و اجزای اصلی آن را روی میز قرار داده است.

سولیس در بیانیه‌ای گفت: «همه اینها به دقت تحلیل می‌شوند و سؤالات خاصی در طول این دور از مذاکره‌کنندگان ایالات متحده [مسئول] قوانین مبدأ پرسیده می‌شود».

محتوای منطقه ای ۷۵ درصد برای اجزای اصلی مانند موتورها، پیشرانه ها، محورها، سیستم تعلیق و پانل های بدنه است. آلومینیوم و فولاد وارد سطلی از قطعات و مواد دیگر می‌شوند که به محتوای منطقه‌ای ۷۰ درصد نیاز دارند، در حالی که سطل سوم قطعات کمتر به ۶۵ درصد محتوای منطقه‌ای نیاز دارد.

آن ویلسون، رئیس امور دولتی در انجمن سازندگان موتور و تجهیزات، گفت: «از دیدگاه سازنده قطعات، این گام مهمی در جهت درست است، در مقایسه با جایی که ما بودیم.

ویلسون افزود: “اما به نظر می رسد که این اراده به طور قابل توجهی کاغذبازی بیشتری را برای تامین کنندگان کوچکتر ایجاد می کند تا قطعات خود را تایید کنند.” “من فکر می کنم هنوز فضای زیادی برای بهبود این موضوع وجود دارد.”

گفتگوهای در حال انجام

مذاکره کنندگان سه کشور قرار بود در مذاکرات این هفته در واشنگتن در مورد پیشنهادهای جدید ایالات متحده بحث کنند. طبق برنامه‌ای که رویترز مشاهده کرده است، قرار بود مذاکرات در مورد قوانین مبدأ در روزهای جمعه و شنبه انجام شود.

یکی از رهبران ارشد اتحادیه که روز جمعه با تیم مذاکره کننده کانادایی صحبت کرد، گفت که مذاکرات به کندی پیش می رود.

جری دیاس، رئیس یونیفور، به شبکه CTV کانادا با اشاره به موضع ایالات متحده در مورد حل و فصل اختلافات گفت: «ما واقعاً هنوز در مورد مسائلی که ما را از هم دور می کند بسیار دور هستیم و صادقانه بگویم که در این هفته بحث بسیار کمی در مورد آنها صورت گرفته است. استانداردهای کار.

رابرت لایتیزر، نماینده تجاری ایالات متحده، در چند هفته آینده و همزمان با آغاز رسمی کمپین انتخابات ریاست جمهوری مکزیک، برای یک معامله اصولی در مورد نفتا تلاش کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که فکر می کند مذاکره کنندگان به توافق “بسیار نزدیک” هستند، اما او برای نتیجه گیری عجله ای ندارد.

دیاس گفت: «مگر اینکه ایالات متحده در کوتاه‌مدت تغییرات عمده و معنی‌داری را ایجاد کند، اینکه هر کسی فکر کند این کار تا پایان آوریل انجام می‌شود، شانس خود را بالا می‌برد.

مذاکره کنندگان آمریکایی همچنین اخیراً این ایده را مطرح کردند که ۴۰ درصد از تولید خودرو باید در مناطقی انجام شود که دستمزدی بین ۱۶ تا ۱۹ دلار در ساعت پرداخت می کنند. برخی از مقامات صنعت خودرو در مورد طرح ایالات متحده توضیح دادند که آخرین نسخه به میانگین دستمزد ۱۶ دلار در ساعت برای یک وسیله نقلیه تمام شده نیاز دارد.

تعیین آستانه حداقل دستمزد برای صنعت خودرو می‌تواند به نفع ایالات متحده و کانادا باشد، زیرا اتحادیه‌های کارگری آن‌ها می‌گویند حقوق کمتر مکزیکی باعث شده است ظرفیت تولید به سمت جنوب ریو گراند حرکت کند.

گفتگوها برای بازسازی نفتا، که زیربنای تجارت سالانه ۱.۲ تریلیون دلار است، سال گذشته پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، آغاز شد که وعده داد در صورتی که توافقنامه ۱۹۹۴ نتواند برای تامین منافع آمریکا بازنگری شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.