ایالات متحده محدودیت های پرواز ایران را کاهش می دهد

0

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده به شرکت های هواپیمایی ایالات متحده اجازه می دهد تا فعالیت های خود را در مناطق وسیعی از خلیج فارس از سر بگیرند، پس از آن که شرکت های هواپیمایی آمریکایی را در پی تنش ها بین تهران و واشنگتن از ورود به این منطقه منع کرد.
اطلاعیه ای که روز جمعه توسط FAA صادر شد محدودیت ها را لغو کرد. رویترز گزارش داد که در اوایل ژانویه به ناوهای آمریکایی اعمال شد و پروازها بر فراز مناطق وسیعی از خلیج فارس و دریای عمان را ممنوع کرد.
«ایران از همان اوایل وضعیت نظامی خود را در خلیج فارس و خلیج عمان کاهش داده است. فوریه ۲۰۲۰،” در این اطلاعیه آمده است. «با توجه به تنش‌زدایی، FAA ارزیابی می‌کند که خطر اشتباه محاسباتی یا شناسایی اشتباه نظامی ایران که می‌تواند بر عملیات هوانوردی غیرنظامی ایالات متحده تأثیر بگذارد، به اندازه کافی کاهش یافته است». و عمان.
، با این حال، FAA به هواپیماهای آمریکایی توصیه کرد “هر زمان که ممکن است احتیاط کنند و از انجام عملیات” در نزدیکی مرزهای منطقه اطلاعات پرواز تهران اجتناب کنند.
“موضعیت نظامی و تنش های سیاسی در منطقه همچنان باقی است افزایش یافته است و به دلیل احتمال اشتباه محاسباتی یا شناسایی اشتباه، خطر ناخواسته ای برای عملیات هوانوردی غیرنظامی ایالات متحده وجود دارد. «وضعیت در منطقه سیال است و اگر شرایط تغییر کند، می‌تواند به سرعت تشدید شود.»
این گزارش به سرنگونی تصادفی جت مسافربری اوکراینی توسط ایران در ۸ ژانویه، اندکی پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی تهران که منجر به کشته شدن همه ۱۷۶ نفر شد، اشاره کرد. افراد سرنشین، نشان دهنده خطر ناخواسته پروازهای غیرنظامی در دوره های تشدید تنش های نظامی است.
این حادثه غم انگیز پس از شلیک موشک های نیروهای ایرانی به پایگاه هایی در عراق که میزبان نیروهای آمریکایی است، رخ داد. آنها در حال تلافی حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در ۲ ژانویه بودند که به کشته شدن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، معمار استراتژی امنیت منطقه ای تهران منجر شد.
در سال ۱۹۸۸، یک کشتی نیروی دریایی آمریکا یک هواپیمای مسافربری ایران را بر فراز تنگه سرنگون کرد. هرمز، تمام ۲۹۰ مسافر و خدمه آن کشته شدند.
اقدام FAA برای کاهش محدودیت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که به گفته مقامات ایرانی، حریم هوایی ایران کوتاه‌ترین و در نتیجه اقتصادی‌ترین مسیر را در منطقه ارائه می‌کند، زیرا این کشور در تقاطع‌هایی قرار دارد. بسیاری از پروازهای منطقه ای.
قطر ایرویز، امارات و چندین شرکت هواپیمایی دیگر از خلیج فارس به پرواز بر فراز حریم هوایی ایران و شهرهای این کشور ادامه دادند، حتی در حالی که دیگر شرکت های هواپیمایی بین المللی پس از حملات نظامی ایالات متحده و ایران، هواپیماها را تغییر دادند.
شرکت های هواپیمایی خلیج فارس حتی با وجود تنش های منطقه ای در دهه های اخیر به خطوط هوایی بزرگ تبدیل شده اند. آنها می گویند تغییر مسیر پروازها به سود ضرر می رساند، اگرچه آنها همچنین اصرار دارند که تمام اقدامات احتیاطی را برای ایمن نگه داشتن مسافران انجام دهند.
عادل الغیث، معاون ارشد امارات، گفت: «فضای هوایی ایران برای همه شرکت های هواپیمایی در این منطقه مهم است. برای عملیات تجاری در خلیج فارس، خاورمیانه و ایران.
امارات مستقر در دبی و شرکت هواپیمایی فلای دبی با هم به ۱۰ شهر در ایران و عراق خدمات رسانی می کنند و همچنان از حریم هوایی هر دو کشور برای پروازهای دیگر استفاده می کنند.
کویت ایرویز و هواپیمایی اتحاد مستقر در ابوظبی نیز به استفاده از حریم هوایی ایران ادامه داده اند.
«ما به پروازهای خود به ایران ادامه خواهیم داد زیرا ایران کشور مهمی برای ما است و همسایه ما است و می خواهیم به مردم ایران خدمت کنیم. ایران»، اکبر الباکر، مدیر اجرایی قطر ایرویز در حاشیه یک نمایشگاه هوایی کویت گفت.
طبق گزارش آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه، خطوط هوایی روسیه نیز به استفاده از حریم هوایی ایران ادامه داده اند.
«روسیه به گزارش خبرگزاری تاس، در این پیام آمده است که خطوط هوایی با توصیه‌های آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال از حریم هوایی ایران به استفاده از حریم هوایی ایران ادامه می‌دهند.
خدمه هواپیمای روسی افزود: خدمه هواپیمای روسی به هیچ عامل منفی در کار کنترلرهای هوایی ایران توجه نکرده بود.
در این پیام آمده است: «اعضای جلسه اعلام کردند اقدامات انجام شده برای اطمینان از ایمنی پروازهای داخل حریم هوایی ایران فعلا کافی است. آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال به نظارت بر وضعیت ادامه می‌دهد. در صورت لزوم، توصیه‌های امنیتی بیشتری برای شرکت‌های هواپیمایی روسی ارائه خواهد شد. برای اجتناب از ایران و همچنین عراق از زمان حملات نظامی ماه گذشته.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.