ایجاد صدها میلیون دلار درآمد برای وکلا توسط بازار خرسی کریپتو / امور حقوقی تنها صنعت سودده در میان بازار نزولی رمزارز!

0

​اقتصادآنلاین – حسین عسکری؛ طی تحقیقاتی که صورت گرفته است وکلا، حسابداران، مشاوران، تحلیلگران و سایر متخصصان مبالغ هنگفتی را از بازار در حال ریزش رمزارز در ۲ سال اخیر جمع آوری کرده‌اند.

مبلغ محاسبه‌شده شامل هزینه‌هایی است که به‌عنوان بخشی از پرونده‌های ورشکستگی پنج شرکت رمزارزی (اف تی ایکس، سلسیوس، وویجر دیجیتال بلاک‌فای جنسیس گلوبال) بین ۵ ژوئیه ۲۰۲۲ تا ۳۱ جولای ۲۰۲۳ محاسبه شده است، این رقم احتمالاً به طور قابل توجهی با آشکار شدن پرونده‌ها در آینده نزدیک و با محاکمه سم بنکمن فرید مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته FTX  در ماه اکتبر افزایش خواهد یافت.

(هزینه‌هایی که در پی موارد ورشکستگی شرکت‌های کریپتویی ایجاد شده است)

بر اساس داده‌ها، کارشناسان حقوقی درگیر در پرونده FTX بزرگترین برندگان ورشکستگی ارزهای دیجیتال هستند که در مجموع ۳۲۶ میلیون دلار دریافت می‌کنند.

گزارش شده است شرکت حقوقی Sullivan & Cromwell که مدیریت ورشکستگی FTX را برعهده دارد، که بیش از ۱۱۰ میلیون دلار هزینه حقوقی، علاوه بر ۵۰۰،۰۰۰ دلار هزینه دریافت کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، اندرو دیتدریک خاطرنشان کرد که هزینه‌ها به ویژه به دلیل فقدان مقررات شفاف ارزهای دیجیتال است که پرونده‌ها را پیچیده‌تر و وقت‌گیرتر می‌کند.

به گفته تحلیلگران نیویورک تایمز، Kirkland & Ellis، که ورشکستگی‌های سلسیوس، جنسیس و وویجر را مدیریت می‌کند، ۱۰۱ میلیون دلار برای کار خود با ۲.۵ میلیون دلار هزینه پرداخت کرده است.

Alvarez & Marsal، یک شرکت حقوقی، گزارش شده است که بیش از ۱۲۵ میلیون دلار برای وکالت خود در شرکت‌های اف تی ایکس، سلیسیوس و جنسیس دریافت کرده است.

برخی از گزارش‌های اولیه که در ژانویه ۲۰۲۳ منتشر شد نشان می‌دهد شرکت‌هایی مانند سالیوان و کرامول از ورشکستگی‌های دنیای کریپتو ثروت زیادی به دست خواهند آورد.

 طبق گزارش‌ها، این شرکت بیش از ۱۵۰ نفر از پرسنل خود مشغول پرونده FTX کرده است که هر کدام از آن‌ها ۲۰۰۰ دلار در ساعت درآمد دارند.

در میان نگرانی‌ها در مورد هزینه‌های قانونی بالا، دادگاه ورشکستگی ایالات متحده کاترین استدلر را به عنوان بازرس هزینه پرونده FTX منصوب کرد. در ماه ژوئن، کاترین استدلر گزارش داد که تیم او برای کار بر روی FTX از زمان ورشکستگی نوامبر، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای کارمزد درخواست کرده است و اظهار داشت که این هزینه ها معقول است.

تیم حقوقی سم بنکمن فرید مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته FTX   به مبارزه با وزارت دادگستری ایالات متحده ادامه می‌دهد و از دادگاه می‌خواهد که تمام درخواست‌های اخیر این مقام را رد کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، یکی از درخواست‌های وزارت دادگستری شامل درخواست تجدیدنظر برای ممنوعیت تمام هفت شاهد متخصص سم بنکمن فرید از شهادت در دادگاه بود. برخی از شاهدان ممکن است برای سم بنکمن فرید تا ۱۲۰۰ دلار در ساعت برای شهادت پول بخواهند.

[انتهای پیام]

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.