ایران ، اندونزی برای باز کردن حساب بانکی مشترک

0

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ایجاد یک حساب بانکی مشترک بین ایران و اندونزی باعث تقویت همکاری‌های مالی و تسهیل مبادلات دوجانبه خواهد شد.

به گزارش وب سایت CBI، ولی الله سیف این بیانیه را روز دوشنبه در دیدار با دارمین ناسوتون، وزیر هماهنگ کننده امور اقتصادی اندونزی بیان کرد.

وی گفت: «بر اساس این سیستم، هر دو کشور می‌توانند برای تسهیل فرآیند پرداخت، حساب بانکی در بانک‌های مرکزی یکدیگر باز کنند.

سیف، که ریاست شورای پول و اعتبار را نیز بر عهده دارد، گفت که هر دو کشور می توانند حتی از ارزهای محلی خود برای پرداخت استفاده کنند، اگرچه ارز انتخابی ابتدا باید توسط هر دو طرف توافق شود.

وی خاطرنشان کرد: این حسابها فقط برای حل و فصل کسری تجاری دو جانبه یا مازاد هر سه ماه استفاده می شوند.

وی افزود: روابط بانک‌های مرکزی دو کشور باعث بهبود روابط بانکی ما می‌شود و به بانک‌های ما این فرصت را می‌دهد که در ایران و اندونزی شعبه باز کنند.

سیف خاطرنشان کرد: از آنجایی که پتانسیل‌های گردشگری ایران و اندونزی بالا است، سیستم کارت بانکی دو کشور می‌تواند برای شهروندان اندونزیایی یکپارچه شود تا بتوانند از کارت‌های خود در ایران و بالعکس استفاده کنند.

وزیر اندونزی به پیشنهادات سیف علاقه نشان داد و خاطرنشان کرد که سفر وی به ایران در ادامه سفر رئیس جمهورش در دسامبر است.

“من امیدوارم که این جلسه روابط ما را به ویژه در بخش های پولی و مالی کاهش دهد. با این حال ، من معتقدم که بازگرداندن اعتماد بین بازرگانان ما برای بهبود تجارت بسیار مهم است. ”

NASUTION خاطرنشان کرد که بهبود روابط بانکداری دو طرفه قطعاً بر سرمایه گذاری ها و تجارت تأثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: شرکت نفت و گاز طبیعی اندونزی (پرتامینا) روابط نزدیکی با شرکت ملی نفت ایران در خرید گاز و نفت دارد که در پی مذاکرات انجام شده، امیدوارم در آینده نزدیک شاهد گسترش روابط تجاری ایران و اندونزی باشیم. گفت.

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی در رأس یک هیأت عالی رتبه اقتصادی در دسامبر ۲۰۱۶ به تهران سفر کرد. تفاهم نامه های متعددی برای همکاری در زمینه های مختلف از جمله بانکی، بورس، نفت، کاغذ و مواد غذایی بین اتاق های ایران و اندونزی به امضا رسید. تجارت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.