ایران ، دولت جدید زیمبابوه علاقه مند به ارتقاء روابط تجاری ، سرمایه گذاری است

0

یک دیپلمات ارشد گفته است که ایران مایل است از فرصت جدید در زیمبابوه به رهبری رئیس جمهور امرسون منانگاگوا برای تعمیق روابط دوجانبه با هدف ترویج سرمایه گذاری استفاده کند.

سفیر ایران در زیمبابوه احمد عرفانیان گفت که چندین شرکت خصوصی از تهران در حال گفتگو با همتایان محلی خود برای کشف فرصت های تجاری هستند، زیرا دو کشور به دنبال آزادسازی ارزش از دولت جدید به رهبری منانگاگوا هستند. .

عرفانیان این را در مصاحبه‌ای پس از تماس با رئیس جمهور موقت کنستانتینو چیونگا در دفتر Munhumutapa در هراره در روز پنجشنبه گفت.

او گفت: “ما معتقدیم که با دوره جدید، فرصت های زیادی در زیمبابوه باز شد.”

ما می توانیم از این فرصت برای تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور استفاده کنیم. من معتقدم که در دوره جدید باید سعی کنیم بخش خصوصی را بیاوریم و آنها را درگیر کنیم. من فکر می کنم که بخش خصوصی می تواند نقش مهمی در توسعه فرصت های تجاری برای دو کشور ایفا کند.”

عرفانیان خاطرنشان کرد: اخیراً برخی از شرکت‌های ایرانی آمادگی خود را برای همکاری با همتایان زیمبابوه‌ای خود نشان داده و مذاکرات را آغاز کرده‌اند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم به اهداف خود به ویژه در زمینه تجارت و بازرگانی دست یابیم.

سفیر دیدار خود با چیونگا را “مثمربخش” توصیف کرد و گفت که این دیدار بر چندین جنبه از اقتصاد متمرکز است.

وی گفت: «من ملاقات پرباری با معاون محترم رئیس جمهور داشتم.

ما چندین موضوع را در روابط دوستانه کشورهایمان مورد بحث قرار دادیم، روابطی که از قدرت به قوت خود ادامه می‌دهند.

عرفانیان گفت که قرار است در کمیسیون مشترک آتی بین زیمبابوه و ایران که به زودی در تهران برگزار می شود، برخی از موضوعات دوجانبه به طور مفصل مورد بحث قرار گیرد.

«بله، بیش از دو سال پیش، در سال ۲۰۱۵، هشتمین جلسه کمیسیون مشترک را در زیمبابوه برگزار کردیم. جلسه بعدی را در تهران خواهیم داشت. طرف ایرانی آماده استقبال از طرف زیمبابوه است.

ما می توانیم آمادگی های لازم را انجام دهیم و آماده هستیم. من فکر می کنم که به بهبود روابط تجاری و بازرگانی کمک خواهد کرد.»

زیمبابوه و ایران از روابط صمیمانه ای برخوردارند که قدمت آن به مبارزات آزادی خواهانه بازمی گردد، جایی که هراره به استقلال خود در سال ۱۹۸۰ دست یافت.

ایران با ذخایر عظیم نفتی خود، چالش‌های مشترکی با زیمبابوه دارد، زیرا هر دو کشور تحریم‌هایی از سوی غرب بر آن‌ها اعمال کرده‌اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.