ایران برای انقلاب ریلی با کمک مالی چین و روسیه آماده می شود

0

بخش راه‌آهن ایران پس از لغو تحریم‌های تجاری، میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری خارجی دریافت می‌کند، زیرا این کشور خلیج فارس به دنبال برق‌رسانی شبکه ریلی خود است.

تلاش ایران برای برق رسانی مربوط به ارتقای خط اصلی ۵۷۵ مایلی (۹۲۵ کیلومتری) از تهران به مشهد است که این پروژه از سال ۲۰۱۲ در دستور کار قرار گرفته است.

با این حال، در مقاله‌ای که وب‌سایت SmartRail World مستقر در لندن منتشر کرده، آمده است که جدیدترین کمک‌های مالی، از جمله شرکت آلمانی زیمنس، پس از لغو ۱۰ سال تحریم‌های تجاری اعمال شده علیه جمهوری اسلامی در سال ۲۰۰۶ به دلیل برنامه انرژی هسته‌ای این کشور محقق شده است. به استثنای موارد زیر:

چین و روسیه دو نفر از اولین سرمایه گذارانی بودند که کلاه خود را به رینگ انداختند و به ایران کمک کردند تا جاه طلبی خود را برای کاهش زمان سفر بین تهران و مشهد به شش ساعت به نصف کاهش دهد و تا سال ۲۰۳۲ سالانه ۱۰ میلیون تن بار را جابجا کند.

چین در ژوئن ۲۰۱۴ از بسته مالی تامین شده توسط کنسرسیومی از شرکت ها، به رهبری شرکت ملی واردات و صادرات ماشین آلات چین، برای تجهیزات سربار و انبارهای نورد پرده برداری کرد، در حالی که راه آهن روسیه در نوامبر ۲۰۱۵ یک معامله برقی، مسیر و سیگنال دهی یک میلیارد دلاری را آغاز کرد. راه آهن دو شهر گرمسار و گرگان.

یوسف گرانپاشا، رئیس راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص قرارداد روسیه که در اسفندماه ۱۳۹۶ رسمیت یافت، گفت: با موافقت بانک روسی برای تامین مالی، این پروژه به زودی وارد فاز اجرایی می‌شود و در عرض سه سال عملیاتی می شود.”

کار بر روی توافق چین به طور رسمی توسط حسن روحانی، رئیس جمهور، یک ماه پس از لغو تحریم ها در فوریه ۲۰۱۶ آغاز شد. پس از امضای قرارداد ۱.۵ میلیارد دلاری چین و ایران که با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری ایران تقویت می شود، بانک این کشور علی اشرف افخمی، مدیرعامل صنعت و معدن گفت: این قرارداد پس از ۱۶ ماه مذاکره مستمر با بانک چینی، بانک صادرات و واردات چین امضا شده است.

همچنین کار بر روی راه آهن برقی سریع السیر دیگری که شهرهای تهران، قم و اصفهان را به هم متصل می کند، در حال انجام است که زیمنس تعدادی قطار، تجهیزات سیگنالینگ و علائم ارتباطی را برای مپنا، گروهی از شرکت های ایرانی که در توسعه و اجرا فعالیت می کنند، ارائه خواهد کرد. راه آهن.

اصغر فخریه، معاون وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: زیمنس قصد دارد از طریق تامین مالی تعدادی از پروژه‌های عمرانی، با شرکت مپنا ایران در بخش نیروگاه‌سازی و لکوموتیوسازی برای رونق تولید داخلی وارد سرمایه‌گذاری مشترک شود. کاشان.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.