ایران خمرو متقاطع جدید چینی را می خواند

0

به گزارش منابع نزدیک به این شرکت، ایران خودرو در روزهای آینده از کراس اوور کوچک هایما S5 خود در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی خواهد کرد.

به گزارش وب‌سایت خودروی محلی Horse Power، شرکت تابعه این شرکت در خراسان اعلام کرد که در رویداد آینده خودروهای «جدید» را به نمایش خواهد گذاشت.

این آخرین تلاش برای معرفی یک کراس اوور کوچکتر، در حالی انجام می شود که چندین مونتاژکننده دیگر مانند سایپا، کرمان موتور و چری در حال پیشروی هستند و مدل های جدید را در فواصل زمانی معین معرفی می کنند.

S5 هایما دارای موتور ۱.۵ لیتری توربو، گیربکس اتوماتیک CVT و ۱۶۱ اسب بخار قدرت است.

این خودرو به‌صورت استاندارد با ده‌ها ویژگی الکتریکی از جمله دوربین ۳۶۰ درجه برای پارکینگ و افزونه Android Auto ارائه می‌شود.

IKCO در حال حاضر سه مدل چینی را تحت مجوز سرمایه گذاری مشترک تولید می کند، از جمله هایما S7 بزرگ و دو مدل دانگ فنگ، که هر دو از قطعات خودرو پژو استفاده می کنند.

انتظار می‌رود آخرین مدل اواخر سپتامبر یا اکتبر به بازار عرضه شود.

قیمت نهایی این خودرو وجود ندارد، اما با توجه به اینکه قیمت رقبا در حال حاضر نزدیک به ۶۵۰ میلیون ریال (۱۷۰۰۰ دلار) است، احتمالاً این خودرو دارای برچسب قیمتی در این محدوده است.

گروه سایپا در چارچوب قراردادی با شرکت خودروسازی چینی با همین نام، یک کراس اوور کوچک به نام چانگان CS35 تولید می کند. این خودرو در حال حاضر با قیمتی در حدود ۶۶۰ میلیون ریال (۱۷۳۶۰ دلار) در بازار به فروش می رسد.

در همین حال، چری که تیگو ۲ را در ایران با مدل داخلی X22 تولید می کند، کراس اوور کوچک خود را با قیمتی در حدود ۶۲۰ میلیون ریال (۱۶۳۰۰ دلار) به فروش می رساند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.