ایران فرصت های مخابراتی را ارائه می دهد

0

انتظار می‌رود فرصت‌ها در بازار مخابرات ایران به سرعت باز شوند، پنلی در Capacity Middle East 2016 در روز پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود.

Capacity Media گزارش داد که اعضای پانل هم در مورد فرصت بین المللی ارائه شده توسط ایران و هم پتانسیل رشد بالای بازار مخابراتی آن بسیار مثبت بودند.

ایران در اواخر سال گذشته و پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور، با دریافت ده‌ها مجوز مجازی تلفن همراه، شروع به ارتقاء علنی بازار مخابراتی خود به جامعه اپراتورهای بین‌المللی کرد.

علاقه به بازار از آن زمان به شدت افزایش یافته است و Telecom Italia Sparkle در اوایل سال جاری به یکی از اولین اپراتورهایی تبدیل شد که به صورت عمومی با شرکت مخابرات ایران شریک شد.

الساندرو تالوتا، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل TI Sparkle گفت: ما بسیار خوشحالیم که بخشی از رشد ایران هستیم و نسبت به آنچه می بینیم مثبت هستیم.

عمرو عید، مدیر ارشد مشتریان در شرکت زیرساخت مخابرات، افزود: “TIC واقعاً می خواهد بازار را باز کند و ارزش بیاورد. من معتقدم اکنون زمان آن فرا رسیده است و جامعه بین المللی آن را درک می کند.”

وحید سلمان، مدیر کل تجزیه و تحلیل اقتصادی TIC، گفت که این کشور حتی در طول سال‌های انزوا، روابط قوی با شرکت‌های هواپیمایی حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه تحریم ها هرگز در ارتباط با مخابرات نبوده، بلکه در زمینه انتقال پول بوده است، بنابراین ما از قبل با شرکت های مخابراتی ارتباط خوبی داشتیم و در دو سال گذشته زیرساخت های کشور را بهبود بخشیده ایم. پتانسیل تبدیل شدن به قطبی برای منطقه”.

سلمان فرصت های ترانزیتی کشور را به نمایندگان نشان داد و ۲۲ دروازه فرامرزی آن را برجسته کرد. وی همچنین اعلام کرد که ایران در حال ایجاد ایستگاه فرود کابل های زیردریایی در منطقه آزاد تجاری چابهار است.

امید است که ایستگاه فرود به جذب ظرفیت اضافی کابل زیردریایی به کشور کمک کند و در عین حال جایگزینی برای نقاط فرود موجود در خلیج فارس ارائه دهد.

در طول بحث پانل، همچنین مشخص شد که TIC دارای ظرفیت ۱.۲ ترابایت بر ثانیه در ستون فقرات خود است که امیدوار است در سال های آینده به ۶ ترابایت بر ثانیه برسد.

سلمان اعتقاد نداشت که در حال حاضر یک مورد تجاری برای معرفی یک ارائه دهنده ستون فقرات جایگزین برای TIC در بازار ایران وجود داشته باشد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.