ایران می تواند به مرکز خودروسازی منا تبدیل شود

0

رئیس یک شرکت چند ملیتی ارائه دهنده موتور گفت: اگر تحریم ها مانع پیشرفت کشور در این زمینه نمی شد، ایران می توانست به مرکز صنعت خودرو در خاورمیانه تبدیل شود.

مایکل ویلهلم، مدیرعامل FEV در حاشیه نهمین کنفرانس بین‌المللی موتورهای احتراق داخلی به پژوهشگاه صنعت نفت گفت: ایران می‌تواند مرکز صنعت خودرو در خاورمیانه باشد اما به دلیل تحریم‌ها این امر به تعویق افتاده است. و صنعت نفت به گزارش ایرنا.

به نقل از شانا، وی گفت: با این حال، “ما منتظر پروژه های زیادی هستیم که در اینجا [در ایران] در حال ایجاد هستند.”

این مهندس ارشد آلمانی گفت آنچه در مورد ایران در مقایسه با همسایگانش خوب است این است که در ایران “مهندسین بسیار تحصیلکرده” وجود دارد و این یکی از مهمترین عوامل مورد نیاز برای پیشبرد این صنعت است.

ویلهلم گفت که ایران دارای امکانات تولید و تجربه است، بنابراین “همه چیز برای توسعه صنعتی خوب در دسترس است”.

ایران کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی موتورهای احتراق داخلی و صنعت نفت را برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای توسعه این بخش در حال حاضر که تحریم بین‌المللی برنامه هسته‌ای تهران لغو شده است، برگزار کرد.

غرفه دارانی از 700 شرکت کننده از 10 کشور از جمله آلمان، اتریش، هلند، فرانسه، ایتالیا، هند، چین و کره جنوبی در این کنفرانس شرکت کردند و آخرین محصولات خود را در حاشیه این رویداد ارائه کردند.

از تاریخ 16 فوریه، این رویداد سه روزه توسط انجمن موتور ایران و RIPI سازماندهی شد. هدف آن تدوین سند راهبردی سوخت، نیروی محرکه و محیط زیست در ایران و همچنین ارتقای تعاملات و همکاری صنعت نفت با صنعت موتور است.

FEV یک شرکت مشاوره مهندسی و شرکت مشاوره مهندسی است. این یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات مستقل در جهان در توسعه موتورها و فناوری خودرو است که دفتر مرکزی آن در آخن، آلمان است.

مشتریان FEV همه سازندگان خودروهای شناخته شده در جهان هستند. FEV متعلق به خانواده Pischinger است.

آنها موتورها را برای لوازم خانگی، اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه تجاری، بلکه برای کشتی‌ها و لوکوموتیوها طراحی و توسعه می‌دهند – از طراحی تا تولید.

این شرکت در سرتاسر جهان فعالیت می‌کند و خدمات مهندسی برای موتورهای پیشرانه و پیشرفت‌های انتقال، و الکترونیک و فناوری‌های مورد نیاز برای وسایل نقلیه با انرژی جدید، الکتریکی و هیبریدی ارائه می‌دهد.

FEV با ایران خودرو برای تولید موتور EF7 که از 1.7 لیتر سوخت دوگانه استفاده می کند، شریک شد.

اینجا در ایران کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. ویلهلم گفت: ایران مهندسان بسیار خوبی دارد و امکانات بسیار خوبی برای تولید دارد، بنابراین همه چیز برای یک محیط بسیار خوب برای صنعت خودروسازی و فعالیت‌های توسعه در دسترس است.

“از آنجایی که شرکت ما از توسعه موتور، انتقال و غیره حمایت می کند، ما به آینده بسیار مثبت نگاه می کنیم و منتظر پروژه های زیادی در ایران هستیم که بتوانیم خدمات خود را ارائه دهیم.”

مدیرعامل FEV خاطرنشان کرد که با کمک شرکت‌های خارجی، FEV می‌تواند چنین پروژه‌هایی را فوراً آغاز کند و زمان مشخصی طول می‌کشد تا توانمندی‌های ایران برای عمل بیشتر یا کاملا مستقل آماده شود.

ویلهلم همچنین گفت که دو سال دیگر نیاز است تا ایران به سطح قبل از تحریم ها بازگردد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.