ایران هزینه حمل و نقل را برای قطار اکو کاهش می دهد

0

ایران به پاکستان از همکاری کامل خود در بهره برداری از قطار کانتینری ECO در مسیر اسلام آباد-تهران-استانبول اطمینان داده است و تصمیم گرفته است که هزینه انتقال قطار کانتینری در ایستگاه زاهدان را کاهش دهد.

روزنامه انگلیسی زبان داون پاکستان در روز شنبه نوشت: کاهش هزینه برای کانتینرهای بارگیری شده و خالی به ترتیب ۳۰ و ۱۰ یورو است.

هیئت ایرانی به سرپرستی مجید ارجونی، مدیرکل راه آهن جنوب شرق روز جمعه در دیدار با پروین آقا، دبیر راه آهن، کاهش هزینه جدید را پیشنهاد کرد و خواستار پلمپ درب قطارهای کانتینری به جای جوشکاری شد. /p>

آقا با قبول درخواست ایران به هیئت اطمینان داد که کانتینرها در آینده پلمپ خواهند شد.

هیئت ایرانی قطعه کویته- تفتان را برای قطار کانتینری مهم دانست و گفت که باید در اولویت قرار گیرد و تمام مسائل فنی و مکانیکی بر اساس اولویت حل شود.

هیئت ایرانی در نهمین نشست کارگروه سطح عالی قطار کانتینری اکو شرکت کرد. در این جلسه مقرر شد کل زمان سفر قطار کانتینری از حیادرپاس ایران به استانبول ۱۵.۵ روز باشد.

با تغییر مسیر، مدت سفر در پاکستان از ۸.۵ روز به ۶ روز کاهش می یابد. در این نشست الزامات حرکت زیرساخت و همچنین امکان مکانیزم مدیریت کریدور از طریق هماهنگ سازی فرآیندها و اسناد بین آژانس های سه کشور برای بهبود کارایی کریدور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.