ایران هوایی برای تصمیم گیری اولیه در مورد سرمایه داران هواپیما در یک ماه

0

فرزانه شرفبافی، مدیرعامل جدید ایران ایر گفت: ایران ایر روند تصمیم گیری در مورد لیست طولانی پیشنهادات ارائه شده توسط طرف های ایرانی و خارجی برای تامین مالی سفارش های چند میلیارد دلاری را که این شرکت پرچم دار به هواپیماسازان بزرگ جهان داده است، طی یک ماه آینده آغاز خواهد کرد. /p>

وی روز سه‌شنبه به نقل از ایرنا گفت: در مرحله انتخاب سرمایه‌گذاران هستیم.

ایران ایر قراردادهای محکمی با شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا، رقیب اروپایی آن ایرباس و همچنین با سازنده هواپیمای توربوپراپ فرانسوی-ایتالیایی ATR برای خرید مجموعا ۲۰۰ هواپیما به ارزش ده ها میلیارد دلار امضا کرده است.

این شرکت هواپیمایی دولتی تاکنون هفت فروند هواپیمای سفارش داده شده خود شامل سه ایرباس و چهار ATR را دریافت کرده است. تحویل بقیه به تامین منابع مالی برای خریدها بستگی دارد.

اگرچه توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با قدرت‌های جهانی منجر به برداشته شدن تحریم‌ها در سال بعد شد، اما بانک‌های بزرگ اروپایی از آن زمان به دلیل ترس از مجازات احتمالی ایالات متحده در بحبوحه عدم اطمینان در سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، از معاملات ایران طفره رفته‌اند. از توافق هسته ای خارج شوید.

پیش از این، ایران اعلام کرده بود که در حال برنامه ریزی برای برگزاری مناقصه برای یافتن تامین کنندگان مالی است و ابراز اطمینان کرده بود که شرکای مناسب پیدا و انتخاب خواهند شد.

شرفبافی خاطرنشان کرد: «ATR برای تأمین مالی ۲۰ مورد از سفارش‌ها ابراز علاقه کرده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.