ایران: ۳B امور مالی آلمان در راه

0

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بودجه آلمان به ارزش ۳ میلیارد یورو (۳.۵ میلیارد دلار) برای پروژه راه آهن در ایران به زودی نهایی می شود.

اصغر فخریه کاشان همچنین گفت: در آستانه نهایی کردن قرارداد مالی خارجی ۳ میلیارد یورویی با یک شرکت آلمانی با ۱.۷ میلیارد یورو (۲ میلیارد دلار) از منابع مالی پروژه های وزارت راه و شهرسازی هستیم. ایلنا.

مقامات ایرانی در ماه‌های اخیر مذاکراتی را با آلمان برای یک قرارداد مالی خارجی انجام داده‌اند، اما هنوز جزئیاتی را فاش نکرده‌اند.

به گزارش فخریه کاشان، یک هیئت آلمانی به زودی برای نهایی کردن قرارداد مالی به ایران سفر خواهد کرد.

وی گفت: این اعتبار برای برقی‌سازی راه‌آهن تهران – اصفهان، خرید هفت دستگاه لکوموتیو برقی و حمل و نقل کالاهای خریداری‌شده مصرف می‌شود.

همچنین بیش از یک سال است که درباره یک قرارداد مالی خارجی ۱۰ میلیارد دلاری با ژاپن صحبت هایی صورت گرفته است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: ژاپنی ها به پروژه ۹ میلیارد دلاری ایران برای ساخت دو خط ریلی که نقاط شمال شرق و شمال غرب تهران را به ترتیب به نقاط جنوب غربی و جنوب شرقی آن متصل می کند، علاقه نشان داده اند.

وی گفت: این پروژه که پیش‌بینی می‌شود طی هفت سال تکمیل شود، یک خروجی زیرزمینی برای تهران فراهم می‌کند که مشکل ترافیک آن را برای همیشه حل می‌کند.

به گزارش فخریه کاشان، سهم وزارت راه از مجموع ۵۵ میلیارد دلار فاینانس خارجی مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه (۹۷-۹۶) حدود ۱۲ میلیارد دلار خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.