ایران Hospitex 2017 در حال انجام است

0

محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران میزبان سومین نمایشگاه بین المللی ساختمان، زیرساخت، تاسیسات، تجهیزات و صنایع وابسته بیمارستانی با نام ایران HOSPITEX 2017 است.

این رویداد روز یکشنبه افتتاح شد و تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه امسال ۲۵ درصد افزایش تعداد شرکت کنندگان داشته است.

حدود ۱۱۰ شرکت داخلی و خارجی از فرانسه، ایتالیا و اسپانیا آخرین محصولات و خدمات خود را به نمایش می گذارند.

قائم مقام شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران در حاشیه این نمایشگاه گفت: ایتالیا و کره جنوبی برای ساخت بیمارستان در ایران ابراز علاقه کرده اند.

این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی‌های ایران در بیمارستان‌سازی و زیرساخت‌ها، بسترسازی برای سرمایه‌گذاران، استفاده از ظرفیت داخلی، ایجاد اشتغال و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی برگزار می‌شود.

چین هفته گذشته قراردادی را برای تمدید دو میلیارد دلاری فاینانس برای ساخت پنج بیمارستان در جمهوری اسلامی ایران با ایران امضا کرد. تامین مالی توسط Exim Bank چین و بانک توسعه چین انجام خواهد شد.

این پروژه ها شامل دو بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی برای دانشگاه شهید بهشتی تهران، یک بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی برای دانشگاه علوم پزشکی ایران، یک بیمارستان ۳۳۰ تختخوابی و یک بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی برای دانشگاه علوم پزشکی ایران است. قرار است ظرف مدت چهار سال زیر نظر وزارت بهداشت ایران ساخته شود.

هاشمی در اوایل این ماه گفت کره جنوبی با تامین مالی ساخت سه بیمارستان در ایران موافقت کرده است. ایران در آگوست ۲۰۱۷ قرارداد خط اعتباری بزرگی را با اگزیم بانک کره جنوبی امضا کرد. این قرارداد شامل ارائه ۸ میلیارد یورو وام برای تامین مالی پروژه‌ها در ایران است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.