ایران JV برای راه اندازی Peugeot 508

0

شرکت مشترک پژو فرانسه و ایران خودرو، ایکاپ، اعلام کرده است که پیش فروش پژو ۵۰۸ طی چند هفته آینده آغاز می شود، اما قیمتی ارائه نکرد.

به گفته وبلاگ خودرو محلی اسب بخار، این خودرو ابتدا تحت نوع اسپورت خود به نام خط GT فروخته خواهد شد که ادعا می کند سطح بهتری از راحتی و ویژگی های اسپرت تری را ارائه می دهد.

گزارش شده است که این شرکت در ابتدا این خودرو را در ایران تولید نمی کند، اما آن را از کارخانه های مونتاژ خود در چین، مالزی یا فرانسه وارد می کند.

اگرچه این شرکت قیمتی را اعلام نکرده است، اما با تعرفه ۱۰۰ درصدی برای خودرو، ممکن است تا ۳ میلیارد ریال (۸۰۰۰۰ دلار) در بازار داخلی هزینه داشته باشد.

نسخه اول ۵۰۸ در نمایشگاه اتومبیل پاریس ۲۰۱۰ رونمایی شد. آخرین نسخه با افزایش نامگذاری عددی که اکنون در پایان با ۸ ثابت شده است ، از بین می رود.

۵۰۸ یک سدان خانوادگی است که هم جایگزین ۴۰۷ سایز متوسط ​​و هم ۶۰۷ بزرگتر شده است و می تواند با مدل هایی مانند هیوندای سوناتا و تویوتا کمری و کیا اپتیما که در جاده های ایران دیده می شوند رقابت کند.

بر اساس کاتالوگ منتشر شده توسط جوینت ونچر ۵۰-۵۰، این خودروی فرانسوی با موتور ۱.۶ لیتری ۱۶۳ اسب بخاری چهار سیلندر توربو عرضه می شود و خروجی آن توسط یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک مدیریت می شود.

ادعای پژو مصرف سوخت چرخه ترکیبی فقط ۵.۶L در ۱۰۰ کیلومتر – رقمی که بسیاری از موتورهای دیزلی برای دستیابی به آن تلاش می کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.