ایرباس در مقابل بوئینگ: ایران مقیاس ها را کج می کند

0

طی دو دهه گذشته ، ایرباس و بوئینگ تاج را در مسابقه سالانه سفارشات معامله کرده اند و معمولاً مشخص بود که چه کسی در بازار جت سالانه ۱۲۰ میلیارد دلاری به شدت رقابتی دارد.

روز چهارشنبه ، ایرباس هنگامی که گفت در مجموع ۷۳۱ سفارش خالص برای سال ۲۰۱۶ ثبت کرده است ، جایگاه برتر را حفظ کرده است ، با ضرب و شتم ۶۶۸ بوئینگ برای سال گذشته یک هفته پیش ، رویترز گزارش داد.

ایران به عنوان پادشاه غیرمعمول بین دو غول غربی ایستاده است و از ده ها سال تحریم برای قرار دادن میلیارد ها دلار سفارشات جدید ظاهر می شود. به دلیل تقاضای شکننده در جاهای دیگر، بازگشت آن وزن غیرعادی دارد.

در حالی که Airbus شامل دو از ۱۰۰ هواپیما که سال گذشته به ایران فروخته بود ، رقیب قوس آمریکایی آن شامل ۸۰ هواپیمای فروخته شده به کشور نبود.

مشخص نیست که چرا ایرباس به طور رسمی سفارشات ایرانی را در حالی که بوئینگ انجام نداد ، گزارش داد و چه معیارهایی توسط هر شرکت در تصمیم گیری خود استفاده شده است.

ایرباس در روند فروش جلوتر است. ایران اولین هواپیمای ایرباس خود را روز چهارشنبه تحویل گرفت. هواپیمای ایرباس A321 روز پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست. این در حالی است که هواپیماهای بوئینگ از سال ۲۰۱۸ تحویل خواهند شد.

هنگامی که رویترز با او تماس گرفت، هیچ یک از هواپیماسازان هیچ اظهارنظری فوری نکردند.

یک منبع نزدیک به بوئینگ گفت که این هواپیماساز آمریکایی در مورد اینکه چرا ایرباس توانسته تمام سفارشات ایرانی آنها را رزرو کند، حیرت و حیرت وجود دارد. منابع ایرباس که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که اعداد آخر سال این شرکت به شدت مورد بازرسی قرار گرفته است.

تحلیلگران می گویند تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید به طور رسمی چنین سفارشاتی را در سالانه گزارش دهند ، تا حدودی به وضعیت مجوزهای صادراتی ایالات متحده مورد نیاز هر دو شرکت به دلیل اعتماد به نفس سنگین آنها به قطعات ایالات متحده بستگی دارد.

افراد نزدیک به معاملات می گویند که در حالی که هر دو Jetmakers Big مجوز صادرات ایالات متحده را برای فروش به ایران دریافت کرده اند ، فقط برخی از آنها کل دوره تحویل را تا سال ۲۰۲۸ پوشش می دهند.

هر دو شرکت باید برای بخشی از سفارشات خود درخواست تمدید کنند. منابع صنعتی می گویند شرایط قراردادی مشابهی برای هر دو شرکت اعمال می شود.

حتی اگر بوئینگ نبرد با دستور تیتر را از دست داد ، تحلیلگران می گویند که اگر بتواند از حضور رقیب خود در این کشور استفاده کند تا پرونده خود را برای معامله خود انجام دهد ، در مقابل ما ، در نهایت از عقب افتادگی ایرباس در فرآیند فروش ایران بهره مند شود. اپوزیسیون سیاسی جمهوری خواه.

در طول انتخابات خود ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، نسبت به توافق هسته ای بین المللی که منجر به برطرف کردن تحریم ها بر ایران شد ، بسیار مهم بود.

سفارشات ایران از کاهش تقاضا برای هر دو برنامه ساز ، با ارزش های جدید خود را ارائه می دهد ، با سفارشات جدید ترکیبی خود برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ در زیر تحویل ها قرار می گیرد.

بوئینگ نسبت کتاب به لایحه ۰.۸۹ را برای سال ۲۰۱۶ ارسال کرد. در صورت شامل معامله ایران ، با ۷۴۸ سفارش و به همان اندازه تحویل ، این دقیقاً ۱ خواهد بود. ایرباس بدون دستور ایران به زیر این آستانه می‌رسد.

تحلیلگران گفتند که چنین حاشیه‌هایی نشان می‌دهد که پس از یک دهه رشد بی‌رویه، که همزمان با شاخص‌های رو به رشد نشان می‌دهد که چرخه هوافضا در حال تضعیف است، سفارشات نسبتاً ناچیز شده‌اند.

جان لیهی، مدیر فروش ایرباس، هشدار داد که سفارش‌های این هفته در سال ۲۰۱۷ ضعیف خواهند ماند، اما گفت که سود تحویل‌ها به دلیل فروش قدیمی‌تر برای مدتی به رشد خود ادامه خواهد داد.


منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.