ایلان ماسک ایکس در پیشنهاد دادگاه برای جلوگیری از قانون تعدیل محتوای کالیفرنیا شکست خورد

0

قاضی ناحیه ایالات متحده، ویلیام شوب، حکم می‌کند که قوانین افشای قانون، «غیرقابل توجیه یا سنگین» نیستند.

Elon Musk’s X در تلاش برای جلوگیری از قانون کالیفرنیا که شرکت های رسانه های اجتماعی را مجبور می کند به طور عمومی نحوه حمل و نقل خود را فاش کنند شکست خورده است. نظارت بر محتوا را در پلتفرم‌های خود انجام دهند.

X در ماه سپتامبر از ایالت کالیفرنیا شکایت کرد، با این استدلال که اولین قانون در نوع خود، حمایت های قانون اساسی ایالات متحده از آزادی بیان را نقض می کند.

طبق اقداماتی که سال گذشته توسط فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام امضا شد، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی ملزم به ارائه گزارش‌های دوبار در مورد نحوه برخورد با سخنان نفرت‌انگیز، اطلاعات نادرست و سایر محتوای قابل اعتراض هستند.

ویلیام شوب، قاضی ناحیه ایالات متحده، روز پنجشنبه درخواست X برای تعلیق موقت این قانون را رد کرد و حکم داد که تعهدات افشای آن “غیر مناقشه‌برانگیز” هستند و “در چارچوب قانون متمم اول غیرقابل توجیه یا سنگین نیستند”.

دعوای X استدلال می‌کرد که این قانون «شرکت‌ها را مجبور می‌کند برخلاف میل خود در سخنرانی شرکت کنند»، «به طور غیرمجاز با قضاوت تحریریه یک شرکت تداخل می‌کند» و شرکت‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد تا «سخنرانی محافظت‌شده بر اساس قانون اساسی» را حذف کنند.

X، که قبلا توییتر بود، شاهد مهاجرت تبلیغ‌کنندگانی از جمله Apple، Disney، IBM و Lions Gate Entertainment بوده است که در بحبوحه بحث بر سر سطوح سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست در این پلتفرم و اظهارات خود ماسک وجود دارد.

این پلت فرم رسانه های اجتماعی نیز توسط اتحادیه اروپا تحت نظارت است، و اتحادیه اروپا تحقیقاتی را در مورد این شرکت به دلیل نقض مشکوک قانون خدمات دیجیتال اتحادیه (DSA) مربوط به محتوای مربوط به حملات ۷ اکتبر حماس به اسرائیل آغاز کرده است.

>

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.