این خبر راه صعود دلار را سد کرد/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۳ شهریور

0

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در معاملات نقدی دیروز با سیگنال افزایشی قیمت طلای آب‌شده و قیمت دلار در سلیمانیه وارد فاز صعود شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هر برگ اسکناس آمریکایی روز یکشنبه تا سطح ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفت. با این حال پس از آنکه قیمت طلای آب‌شده از مرز ۱۰ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان عقب نشینی کرد، سایر بازارها هم شروع به کاهش کردند. طبق ادعای معامله‌گران قیمت دلار در معاملات پشت خطی یکشنبه شب تا سطح ۴۹ هزار و ۵۲۰ تومان پایین آمد. 

برخی از معامله‌گران معتقد بودند کاهش قیمت در معاملات عصر به دلیل اظهارات امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران بود. امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با روزنامه اطلاعات اعلام کرد که صحبت‌ها میان ایران و آمریکا با ابتکار عمان به طور غیرمستقیم در حال انجام است و سندی به نام سند سپتامبر میان ایران و کشورهای عضو برجام آماده است.

معامله‌گران معتقدند در روز دوشنبه قیمت دلار هرات می‌تواند برای شکستن مرز ۴۹ هزار و ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان تلاش کند. اگر قیمت در بالای این سطح تثبیت روزانه دهد، می‌تواند خریدار جدید را به بازار بیاورد و به افزایش نرخ تا ۵۰ هزار تومان کمک کند. اما اگر قیمت دلار به بالای مرز مقاومت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان نرود حمایت مهم ۴۹ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان را بر سر راه دارد. در مجموع معامله‌گران معتقدند تا زمانی‌ که قیمت به بالای ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان نرسد نمی‌توان گفت که روند صعودی است. 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.