بارش‌های رگباری در هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان

0

به گزارش ایران اکونومیست ، طبق گزارش سازمان هواشناسی کشور، روزهای پنجشنبه و جمعه در بخش‌هایی از گیلان، مازندران اردبیل و ارتفاعات گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق و وزش موقت باشد شدید و این روند در روزهای شنبه و یکشنبه با شدت بیشتری در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل و خراسان شمالی ادامه پیدا می‌کند.

بر این اساس، از اواخر پنجشنبه تا روز یکشنبه آب‌های خرز مواج و متلاطم خواهد شد.

همچنین پنجشنبه و جمعه در شمال هرمزگان و بخش‌هایی از استان فارس در بعدازظهر و اوایل شب بارش باران و وزش باد شدید انتظار می‌رود همچنین از امروز تا روز جمعه در مناطق شمال شرق و شرق کشور به ویژه در زابل، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور در نوار مرزی غربی کشور وزش باد شدید، همراه با گرد خاک پیش بینی می‌شود.

طبق گزارش هواشناسی کشور، شرایط جوی روز شنبه در بخش هایی از شمال غرب، غرب کشور، مرکز کشور و دامنه های جنوبی البرز پیش بینی می‌شود.

همچنین در روز پنجشنبه در شمال غرب دامنه های جنوبی البرز روند کاهش دما انتظار می‌رود این کاهش دما در اردبیل و خراسان شمالی محسوس و بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد خواهد بود. روز یکشنبه در استان های ساحلی خزر و مناطق شمال غرب کشور نیز کاهش نسبی دما بین ۴ تا ۷ درجه سانتی گراد انتظار می‌رود.

تهران امروز صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد است و در ساعاتی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود. پیشینه و کمینه دمای تهران به ترتیب ۳۷ و ۲۶ درجه سانتی گراد است کمینه دمای هوای تهران فردا به ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.