بازار خودروهای لوکس چین سالانه تا ۳ متر رشد می کند

0

روپرت استدلر، مدیر عامل آئودی، با اشاره به رشد ثروت شخصی و ظهور شرکت های خصوصی در حال شکوفایی به عنوان محرک های کلیدی، گفت: بازار خودروهای ممتاز چین در دهه آینده به نصف افزایش خواهد یافت.

به گزارش رویترز، استدلر گفت که بازار طی یک دهه به حدود سه میلیون خودرو در سال افزایش می‌یابد که ناشی از رشد بیشتر در دومین اقتصاد بزرگ جهان، افزایش ثروت و “توسعه کارآفرینی” شرکت‌های خصوصی است.

استادلر روز چهارشنبه در نمایشگاه خودروی شانگهای گفت: “ما انتظار رشد قابل توجهی خواهیم داشت.” فرقی نمی کند دو سال دیگر بیاید یا سه سال دیگر. اما حداقل از منظر ۱۰ ساله شاهد رشد هستیم.”

آئودی، بخش لوکس گروه فولکس واگن، اولین شرکت کننده در چین بود و همچنان پرفروش‌ترین برند خودروهای ممتاز در بازار است، اگرچه به سرعت در حال از دست دادن جایگاه خود به مدل‌های جدیدتر از رقیب مرسدس بنز است که تاج فروش جهانی را از آن خود کرد. برند BMW در سال گذشته.

هوبرتوس تروسکا، رئیس عملیات چین برای مرسدس بنز، به طور جداگانه در نمایشگاه شانگهای گفت که انتظار دارد بازار ممتاز چین طی پنج سال به مرز ۳ میلیون برسد.

برندهای آلمانی در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از فروش خودروهای لوکس در چین را تشکیل می دهند، اما با ورود برندهای بیشتری به بخش خودروهای لوکس و SUV، این سهم ممکن است کاهش یابد.

آئودی در ژانویه اعلام کرد که خودروهای برقی بیشتری را در چین خواهد فروخت و روابط خود را با شریک محلی چین FAW Group Corp برای مقابله با برندهای رقیب مرسدس و BMW تعمیق خواهد داد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.