بازار خودرو زیر سایه تصمیم شورای رقابت + جدول قیمت

0

به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شورای رقابت اعلام کرد که جلسات شورای رقابت برای بررسی قیمت خودرو هر هفته برگزار می‌شود و به‌زودی قیمت‌های جدید خودروها اعلام خواهد شد.‌ خبری که موجب شد تا شائبه افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروهای داخلی در بازار بپیچد و بازار خودرو رشدی روانی را تجربه کنند.

فوری/ قیمت ۲ خودروی سفارشی ایران خودرو اعلام شد

شورای رقابت در دستورالعمل خود به این نکته اشاره کرد که این شورای موظف است تا با رصد بازار، روند تولید و توزیع خودرو را مورد بررسی قرار دهد و در این مسیر آنالیز قیمتی انواع محصولات نیز انجام می‌شود، اما این امر به این معنا نیست که هر سه ماه یکبار قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند، بلکه این روش تنها برای کنترل بازار است. هر چند این شورا اعلام کرد که این اقدام تنها در راستای کنترل قیمت صورت گرفته است، اما تنها انتشار خبر بررسی قیمت‌ها کافی بود تا بازار خودرو افزایشی شود.

براساس ارزیابی بازار امروز پرطرفدارهای ایران خودرو با افزایش یک تا ۸ میلیون راهی بازار شدند و پژو «۲۰۷ پاناروما اتومات» با افزایش ۸ میلیونی بیشترین رشد قیمت را تجربه کرد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «۲۰۷ پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است نسبت به روز گذشته قیمت «سمند سورن پلاس» در بازار ۵۷۰ میلیون تومانی بود و تغییر قیمت نداشت و «هایما S5 پلاس» هم در بازار امروز یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و بدون تغییر ماند. اما ارزیابی بازار نشان می‌دهد «رانا پلاس» در بازار امروز رشد ۲ میلیونی داشت و ۴۹۸ میلیون تومان قیمت خورد.

در میان خانوداه دنا هم امروز «دناپلاس» در بازار ۶۳۲ میلیون تومان قیمت خورد و افزایشی یک میلیونی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» بدون تغییر ۸۰۴ میلیون تومانی باقی ماند. از سوی دیگر بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ پاناراما اتومات» در بازار بیشترین رشد قیمت را به خود اختصاص داد و با رشد ۸ میلیونی در بازار ۷۸۸ میلیون تومانی شد.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.