بازار دلار در حالت آماده باش /قیمت طلا بالا کشید

0

به گزارش اقتصادنیوز ؛ امروز چهارشنبه ۳ خرداد ماه قیمت دلار در تهران و هرات نسبت به روز قبل تقریبا رنج بود. نرخ حواله درهم نیز نسبت به روز قبل نوسان خاصی را ثبت نکرد. 

بازار دلار در حالت آماده باش 

از لحاظ بنیادی هم خبرهای مثبت و منفی مختلفی در بازار وجود داشت. مهم‌ترین خبر برای  بازار ارز ، نشست شورای حکام در روزهای ۱۵ تا ۱۹ خرداد است. به عقیده معامله‌گران قبل از شروع نشست احتمال دعوت رافائل گروسی – مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی – به تهران وجود دارد. بر این اساس بازار دوباره منتظر سفر گروسی است.

کمبود نقدینگی در بازار دلار 

نکته مهم این است که در تهران همچنان پول کم است، معامله‌گران می‌گویند یا باید پول جدید بیاید یا اینکه پول بلوکه شده ثبت‌نام خودرو به بازار برگردد.

دلار مبادله ای اندکی رشد کرد / یورو پایین آمد

 قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز مانند روز گذشته رشد کرد. قیمت دلار امروز  چهارشنبه سوم خرداد ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با افزایش ۲۲ تومانی نسبت به روز گذشته، در سطح عدد ۴۲ هزار و ۴۸۴ تومان قرار گرفته است. همچنین قیمت یورو در این مرکز رقم ۴۵ هزار و ۷۶۷ تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز  قبل حدود ۱۱۹ تومان کاهش یافته است.

قیمت درهم امارات نیز در سطح ۱۱ هزار و ۵۶۸ تومان اعلام شده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۸ هزار و ۶۲۲ تومان، ۴۱ هزار و ۶۰۶ تومان و ۱۰ هزار و ۵۱۶ تومان درج شده است.

قیمت طلا بالا کشید 

آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز در زمان نگارش این گزارش ۲ میلیون و ۵۷۳هزارو ۹۰۰ تومان رسید.این قیمت در مقایسه با روز قبل ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان بالا رفته است. 

قیمت سکه رنج شد 

قیمت سکه امامی هم با توجه به رنج شدن نرخ دلار در همان محدوده دیروز یعنی ۳۲ میلیون و ۱۰۰ به فروش رسید.

 مرز حمایتی فیبوناچی در بازار سکه 

در شرایط فعلی اولین مرز حمایتی فیبوناچی برای  سکه امامی  محدوده ۳۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان است و حمایت دوم نیز در محدوده ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار دارد. در صورتی که این نقطه حمایتی بشکند، احتمال ریزش تا سطح ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان وجود دارد.

از سوی دیگر، اولین مرز مقاومتی محدوده ۳۲ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان است که اگر  قیمت سکه  به این سطح برسد و بالای این محدوده ثبیت دهد، در مقاومت دوم به ۳۲ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان و در مقاومت سوم به نزدیک ۳۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان خواهد رسید.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.