بازار طلا چشم‌انتظار وضعیت نرخ بهره آمریکا

0

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا امروز در معاملات بازارهای جهانی در بازه محدودی در نوسان است زیرا به دنبال تقویت اعتماد بازار در مورد عدم افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، ارزش دلار اندکی کاهش یافته است.

هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به ۱۹۳۸.۳۸ دلار معامله شد. قیمت طلا در روز جمعه به بالاترین رقم یک ماه گذشته برابر با ۱۹۵۲.۷۹ دلار در هر اونس رسیده بود.

پس از افزایش نرخ بیکاری آمریکا و رشد متوسط ​​دستمزدها که نشان داد، شرایط بازار کار این کشور با افت مواجه است، احتمالا فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره را پایان دهد.

شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر جذاب ساخت.

به گفته تحلیلگران، آنچه بیشتر بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد، تغییر انتظارات در مورد چشم‌انداز نرخ بهره از سوی فدرال رزرو است اما پس از آن سرعت کاهش نرخ بهره تاثیر خواهد گذاشت.

نشست بعدی فدرال رزرو در ۱۹ و ۲۰ سپتامبر برگزار خواهد شد که احتمالا نرخ بهره بدون تغییر باقی خواهد ماند.

از طرفی، در مورد محرک‌های اقتصادی چین و بهبود وضع اقتصاد این کشور خوش‌بینی‌هایی وجود دارد که نمی‌گذارد ارزش دلار بالاتر رود. در عین حال، تاجران در انتظار اظهارات کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هستند تا سرنخ‌های بیشتری در رابطه با سیاست‌های این بانک بیابند.

آمارهای اقتصادی اخیر آمریکا بیشتر مخالف افزایش بیشتر نرخ بهره است و در عوض به تقویت ارزش طلا کمک کرده است.

تیم واترر، تحلیلگر ارشد بازار KCM گفت: «طلا بیشتر تحت تاثیر اتفاقاتی است که تا نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو برای سوددهی ارواق قرضه خزانه‌داری آمریکا رخ خواهد داد.»

«اگر شاهد کاهش سوددهی بر اساس انتظارات نرخ بهره باشیم، این یک تحول مثبت برای طلا خواهد بود.»

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.