بازدید از مأموریت علمی اتریشی. آذربایجان

0

یک مقام ارشد اتریشی گفت که تحت تأثیر استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

یوزف فرولیش، رئیس دپارتمان سیستم‌های نوآوری در موسسه فناوری اتریش و مشاور وزیر فناوری اتریش، روز یکشنبه در دیدار با اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی این بیانیه را بیان کرد.

فرولیچ اضافه کرد که از قرن بیستم به بعد، قراردادهای جهانی در زمینه های نوآوری و فناوری امضا شده است، بنابراین لازم است قبل از همکاری، شرایط یک کشور شریک را ارزیابی و درک کرد.

من به عنوان فردی که در حوزه علم و فناوری کار می کنم، توجه ویژه ای به داده ها و آمار در مناطق مختلف دارم. با این حال، ویژگی‌های منطقه‌ای که تنها از طریق تجربه قابل درک هستند نیز در هنگام تعیین اهداف بسیار مهم هستند.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و موسسه آموزش عالی ربع رشیدی تبریز «اطلاعات مورد نیاز را در اختیار ما قرار دادند».

وی گفت: در این سفر توانستیم فضای رقابتی و فعالیت های انجام شده را از نزدیک ارزیابی کنیم.

این مقام مسئول از کارخانه ها و نمایشگاه نوآوری بازدید کرد و گفت: نوع فعالیت های انجام شده در استان بسیار چشمگیر است.

AIT یک شرکت تحقیق و توسعه با کاربرد اتریشی است و بیش از ۸۵۰ نفر را در مکان های مختلف در سراسر اتریش استخدام می کند.

این سازمان که در سال ۱۹۵۶ تأسیس شد، مسئولیت سیاست گذاری، انجام تحقیقات و ترویج فعالیت های علمی و فناوری توسعه ای را بر عهده دارد.

جببار زاده خاطرنشان کرد که این استان مشتاق همکاری با کشورهای پیشرفته مانند اتریش در زمینه های علم و فناوری است.

وی گفت: “من معتقدم که گسترش همکاری بین AIT و استان می تواند به نتایج تولیدی و کارآمد منجر شود.”

فرماندار کل افزود که این استان آماده است تا به طور کامل از حمایت و بهره برداری از همه پتانسیل ها برای دستیابی به اهداف متقابل استفاده کند.

وی گفت: “این معامله شامل بخش های خصوصی و دولتی خواهد بود.”

«داشتن مدرک عالی کافی نیست. ما باید محققان را آموزش دهیم و روی توسعه تمرکز کنیم. هدف ما راه‌اندازی مراکز تحقیق و توسعه در تمام واحدهای تولیدی است زیرا معتقدیم با نداشتن فناوری نمی‌توانیم مردم را به سمت پیشرفت‌ها هدایت کنیم.

جبارزاده گفت: هدف نهایی کشور ارتقای اقتصاد غیر نفتی است و با همکاری با AIT “امیدواریم موسسه آموزش عالی ربع رشیدی را دوباره تقویت کنیم”.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.