بازرسی اشعه ایکس ۹۰ درصد واردات، ترانزیت ایران تا اسفند ۱۳۹۷

0

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: ۹۰ درصد واردات و ترانزیت ایران تا پایان سال ۹۷ با فناوری پیشرفته بازرسی کنترل می شود.
فرود عسگری همچنین گفت: تجهیز پایانه های گمرکی کشور به سیستم های پیشرفته ایکس ری که اسکن سریع انجام می دهد و به کنترل مبادی ورودی کمک می کند، از برنامه های اصلی ایریکا است.
گمرک سرخس، گذرگاه مرزی شمال شرق در مرز ایران و ترکمنستان و دوغارون در شهرستان مرزی تایباد واقع در مرز ایران و افغانستان، هر دو در استان خراسان رضوی، در هفته جاری به کامیون های پیشرفته ایکس ری مجهز شدند.
سامانه اسکن اشعه ایکس دوغارون می تواند ۱۲۰ کامیون را در ساعت بررسی و اطلاعات آنها را برای اپراتورهای گمرک مقصد ارسال کند. همچنین می‌توان آن را طوری پیکربندی کرد که فقط محموله را اسکن کند، نه کابین راننده.
این دومین دستگاه ایکس ری است که برای گمرک دوغارون که بزرگترین گذرگاه مرزی رسمی زمینی با افغانستان برای صادرات و واردات کالا و تجهیزات است، ارائه می شود. این سازمان روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ کانتینر و همچنین ورود و خروج هزاران افغان را بررسی می کند، که نشان دهنده اهمیت این پایانه گمرکی برای مقابله با جریان مواد مخدر از افغانستان و همچنین سایر کالاهای قاچاق است.

>

Premium

اشتراک در Financial Tribune برای ادامه خواندن این مقاله یا ورود به سیستم اگر قبلاً مشترک هستید، وارد حساب خود شوید.

درباره طرح‌های اشتراک ما اینجا

بیشتر بیاموزید..

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.