بازرگانی خط کانتینر آلمانی تجارت ایران

0

خط کشتیرانی آلمان هاپاگ-لوید یکی از دو سرویس فیدر به ایران را متوقف کرده است و در مورد باقیمانده قبل از مهلت تعیین شده در ۴ نوامبر توسط ایالات متحده که تحریم ها را مجدداً علیه تهران اعمال کرده است، تصمیم گیری خواهد کرد.

رویترز گزارش داد، مستقر در هامبورگ، هاپاگ-لوید، پنجمین شرکت بزرگ کانتینری جهان، گفت که فرآیندی را برای توقف رسیدگی به محصولاتی که در فهرست کالاهای تحت تحریم ایالات متحده قرار گرفته اند، در بازه زمانی مورد نیاز برای پایان کار آغاز کرده است.

این گروه گفت که هیچ خدمات مستقیمی برای رسیدگی به حجم ایران ندارد و گفت از شرکای خود استفاده کرده است.

Hapag-Lloyd در پاسخ کتبی به سوالات رویترز گفت: “یکی از این دو سرویس متوقف شده است و دیگری در دست بررسی است.”

این شرکت گفت که این شرکت منتظر توضیح بیشتر در مورد اینکه چه عملیاتی پس از دوره تعطیلی مجاز است تا تصمیمات نهایی در مورد خدمات رسانی به ایران را اتخاذ کند، است.

MSC، خط شماره ۲ کشتیرانی کانتینری جهان، ماه گذشته گفت که رزروهای جدید برای ایران را متوقف می کند، اما محموله های قابل قبولی مانند مواد غذایی را در طول دوره تعطیلی تکمیل می کند.

رهبر بازار جهانی مرسک لاین نیز گفت که در حال بررسی فعالیت های خود در ایران است.

هاپاگ-لوید، مانند دو شرکت دیگر، از طریق کشتی های تغذیه کننده شخص ثالث از مرکز جبل علی در امارات به ایران خدمات رسانی می کند. بر اساس توافق سال ۲۰۱۵، ایالات متحده و پنج قدرت جهانی دیگر توافق کردند که تحریم‌های ایران را در ازای محدودیت‌هایی برای برنامه هسته‌ای تهران لغو کنند. واشنگتن در سال جاری اعلام کرد که از توافق خارج می شود و تحریم ها را مجدداً اعمال خواهد کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.