بازگرداندن برنامه ریزی خودروساز Zagros

0

به گفته محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه گلوله در لرستان، زاگرس خودرو که اکنون تولیدکننده مدل های پروتون منقرض شده است، ممکن است از مرگ بازگردد. منطقه در روز سه شنبه.

زاگرس که تولید خودروهای پروتون را در سال ۲۰۱۰ به دلیل تحریم‌های بین‌المللی متوقف کرد، ۷۰ درصد از سهام خود را در سال ۱۳۹۵ به مبلغ نامشخصی به گروه کارگزاری خودرو عظیم خودرو فروخت تا فعالیت‌های خود را راه‌اندازی کند.

به گفته وزیر، که اکنون به دنبال کمک به راه اندازی مجدد کارخانه در بروجرد و کمک به ایجاد اشتغال در غرب شهر است، “اکنون تلاش می شود تا کارها دوباره به حرکت درآیند.”

بر اساس این گزارش، نمایندگان زاگرس و عظیم هم اکنون در حال مذاکره با یک شرکت چینی که گمان می رود فوتون باشد، هستند تا دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

نعمت زاده گفت: مذاکرات مالی بین زاگرس و پروتون برای پرداخت معوقه به شرکت مالزیایی ادامه دارد و احتمال از سرگیری همکاری این شرکت ها وجود دارد.

به عنوان بخشی از خرید اکثریت سهام زاگرس توسط عظیم در تابستان گذشته، عظیم گفت که به دنبال شروع مجدد تولید و تولید ۵۰۰۰۰ واحد در سال است.

بیانیه شرکت در آن زمان گفت: “این اتحاد اکنون بستر مناسبی را برای ۵۰۰۰۰ وسیله نقلیه اضافی برای ورود به بازار فراهم می کند. ما از این پیشرفت بسیار هیجان زده هستیم.”

زاگرس که قبلاً مدل‌های Proton Gen-2 و Impian را قبل از تشدید تحریم‌ها در سال ۲۰۱۱ تولید می‌کرد، در سال‌های اخیر از کندی عمومی تقاضای خودرو رنج برده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.