بازگشت بورس به موقعیت ۲ هفته پیش!

0

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه پنجم شهریور ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۵۸ هزار و ۳۹۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۵۱ هزار و ۴۸۸ واحد رسید. بدین ترتیب شاخص پس از دو هفته به کانال ۲ میلیونی برگشت. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش ۱۵ هزار و ۵۷۰ واحدی در رقم ۷۰۰ هزار و ۴۴۹ واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس نیز با رشد ۵۵۴ واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۹۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش ۳ هزار و ۳۴۹ واحد به سطح ۱۲۷ هزار و ۲۵۴ واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد و شستا نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل سصفها، دعبید و ثفارس از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و صبا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای تماوند، بپاس و میهن بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، فن افزار و دی بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۴ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۱۲ میلیارد تومان بود که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۳۱ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۷ هزار و ۵۷۳ میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات یکشنبه، ۱۱۰ نماد صف خرید داشتند و ۶۱ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۳۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۵۳ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۷ درصدی به ۳۴۷ میلیارد تومان رسید.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.