بازگشت روزانه هزار و ۸۰۰ اتوبوس زائران از مرز مهران

0

به گزارش ایران اکونومیست ، داریوش امانی رئیس سازمان راهداری در پایانه مرزی مهران در خصوص تأمین ظرفیت کافی ناوگان حمل و نقل برای حمل و نقل زوار، گفت: با توجه به عدم برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای موج بازگشت زوار از مرزهای عراق به کشور در برخی محورها مشکل تأمین اتوبوس داریم؛ مانند اصفهان، قزوین و مازندران که در پی حل تأمین تعداد ناوگان نیز در این خطوط بودیم.

رئیس سازمان راهداری گفت: هم‌اکنون تعداد ناوگان کافی در مرزهای کشور برای حمل و نقل زوار وجود دارد و حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعال در پایانه برکت برای جابه‌جایی زوار وجود دارد و از صفر بامداد امروز (۱۲ شهریور) حدود ۶۰۰ دستگاه اتوبوس از مرز مهران برای خدمت‌رسانی به زوار حرکت کردند.

وی افزود: از روز گذشته تا به امروز نیز هزار و ۸۰۰ سرویس اتوبوس به خدمت‌رسانی زوار درآمدند و پیش‌بینی‌های خوبی در خصوص خروج زوار انجام دادیم تا میزان تأخیر را کاهش دهیم.

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد: اگر زائری با ماشین شخصی خود به مرزهای کشور آمده بود در صورت فضای خالی در ماشین شخصی به زائر دیگر نیز خدمت رسانی کند تا میزان ترافیک در مرزها کاهش یابد.

امانی در خصوص اتوبوس و ترددهای اینترنتی نیز اعلام کرد: هم‌اکنون بستر کار فراهم است و از مسافران خواسته‌ایم تا در مسیر بازگشت چنانچه اتومبیل آنها ظرفیت پذیرش مسافر و یا مسافرانی را دارد با نذر مسافر این همکاری را با سایر هموطنان داشته باشند. همچنین در برخی خطوط تاکسی‌های اینترنتی موجود است و برای جابه جایی مسافران ظرفیت مناسبی ایجاد شده است.

امانی گفت: قیمت اتوبوس‌ها نظارت می‌شود و اجازه دلالی در این خصوص داده نمی‌شود. هم اینک دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت راه و شهرسازی فراهم است و در این خصوص تعزیرات حضور دارد و چنانچه حقی از فردی ضایع شده باشد رسیدگی خواهد شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: مسافران چنانچه در طول مسیر با تخلفی مواجه شدند حتماً با مراجعه به سامانه ۱۴۱ سازمان راهداری شکایت خود را اعلام کنند و این سامانه آماده رسیدگی به شکایت‌ها در خصوص تخلفات احتمالی در سفرهای اربعین را دارد.

امانی گفت: نیاز است تا در سفرهای جاده‌ای از جمله سفرهای اربعین از سیستم‌های نوین بهره کامل را ببریم که در این خصوص تلاش‌ها در حال انجام است.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.