بانکدار ایرانی خواستار تشخیص رمزنگاری است

0

یکی از اعضای ارشد بزرگترین بانک ایران از ارزهای رمزنگاری شده حمایت کرده و خواستار شناخته شدن و پذیرش گسترده آنها در سیستم بانکی شده است.

مسعود خاتونی، معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران نیز به ایبنا گفت: «ایران باید فعالیت‌های استفاده از ارزهای دیجیتال را به رسمیت بشناسد، زیرا در حال حاضر آینده بانکداری را شکل می‌دهند. خود بانک‌ها نیز برای استفاده از آن باید وارد این عرصه شوند.» .

خاتونی در خصوص اینکه چه رویکردی باید توسط بانک مرکزی انتخاب شود، گفت: رگولاتور پولی می تواند با پیروی از نقشه راهی که اولین گام آن می تواند طراحی ارز دیجیتال داخلی باشد، به تدریج به سمت ارزهای دیجیتال حرکت کند.

همانطور که قبلاً اعلام شده بود، بانک مرکزی قصد دارد موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از چارچوب نظارتی که انتظار می‌رود تا پایان نیمه اول سال مالی آینده ایران در سپتامبر آماده شود، روشن کند.

با این حال، ولی‌الله سیف، رئیس CBI و ناصر حکیمی، رئیس بخش فناوری‌های نوآورانه آن، از مردم خواسته‌اند در معامله با ارزهای دیجیتال، به‌ویژه شناخته‌شده‌ترین بیت‌کوین، نهایت احتیاط را به خرج دهند.

اما این مقام مسئول در ادامه حمایت خود از استفاده از ارزهای مجازی، ارزهای دیجیتال را ابزاری مفید به ویژه برای ملتی دانست که سابقه مقابله با تحریم ها را داشته است.

او گفت: “آینده بانکداری در سراسر جهان با ارزهای دیجیتالی در هم تنیده شده است که در سکوت وارد بانک ها می شوند زیرا اکثر بانک ها از حضور آنها غافل هستند.”

خاتونی تاکید کرد که ایران باید به مفهوم ارزهای دیجیتال به گونه‌ای برخورد کند که «بدون محدودیت» در استفاده از آن‌ها اعمال شود، به این معنا که باید به کسب‌وکارها و بازیگران کشور اجازه داده شود تا با اطمینان بیشتر و شفافیت بالاتری از آنها استفاده کنند.

این مقام BMI هشدار داد که هرچه زمان بیشتری برای ورود ارزهای دیجیتال به کشور به طور رسمی طول بکشد، آسیب بیشتری به آن وارد خواهد شد.

بسیاری از مردم در داخل کشور در حال حاضر مشغول خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هستند، بنابراین ما نباید اجازه دهیم کارها ادامه پیدا کند، که آنها را مجبور به معامله مخفیانه می کند و برای این منظور باید قوانین جامع، دقیق و شفاف را تدوین کنیم. مقررات استفاده از ارزهای دیجیتال، “او گفت.

خاتونی پیشنهاد کرد که رگولاتورها در بانک مرکزی باید یک گروه تخصصی برای ارزهای دیجیتال تشکیل دهند که وظیفه تدوین مقررات بر اساس تجربه جهانی را بر عهده دارند.

وی گفت: از مسئولان بانک مرکزی می خواهم از ایجاد محدودیت برای ارزهای دیجیتال از طریق قوانین و مقررات خودداری کنند، زیرا بر اساس واقعیت های روز دنیا شکل گرفته و مردم ایران نیز به سمت آن حرکت کرده اند. /p>

مقامات ایرانی تاکنون سیگنال‌های متفاوتی را در مورد ارزهای دیجیتال به سرعت در حال ظهور ارسال کرده‌اند. رئیس بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته از سرمایه‌گذاران ایرانی خواست تا در معاملات ارز دیجیتال محبوب احتیاط کنند.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ چهار برابر شده است. در اوایل ژانویه، یک بیت کوین حدود ۱۰۰۰ دلار ارزش داشت. تا ماه می، به ۲۰۰۰ دلار رسید. در ماه ژوئن از ۴۰۰۰ دلار عبور کرد. تا روز شکرگزاری ۸۰۰۰ دلار بود. دو هفته بعد، ۱۶۰۰۰ دلار شد.

در ۶ ژانویه، هر بیت کوین ۱۶۵۰۰ دلار معامله می شد.

قانون‌گذاران در سراسر جهان به ارز مجازی توجه می‌کنند، زیرا نگران این هستند که در کنار انفجار سرمایه‌گذاری قانونی در ارزهای دیجیتال، دستکاری بازار قدیمی و کلاهبرداری مصرف‌کننده نیز در کمین باشد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.