بانکهای بزرگ اروپایی با همسالان ایرانی همکاری می کنند

0

قرارداد چند میلیارد دلاری کره جنوبی برای تامین مالی پروژه‌های ایرانی و توافق اخیر بین بانک‌های خصوصی بزرگ ایرانی و همتایان کره‌جنوبی آنها برای تقویت روابط با خبرنگاران، وام‌دهندگان بزرگ بین‌المللی را برانگیخت تا روابط خود را با بانک‌های ایرانی تقویت کنند.

به گفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، شرایط نسبت به چند سال قبل بسیار تغییر کرده است زیرا سطح همکاری با بانک های بزرگ خارجی به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

علی صالح آبادی همچنین به رادیو دولتی ایران گفت: «پس از توافق هسته‌ای ایران، تنها بانک‌های خارجی کوچک و متوسط ​​روابط بانکی خبرنگاری با ایران برقرار کردند، اما پس از چند سال، وام‌دهندگان بزرگ بین‌المللی با بانک‌های ایرانی همکاری کردند.

او از دویچه بانک آلمان به عنوان نمونه ای از وام دهندگان بزرگ یاد کرد که در گذشته هیچ ارتباطی با ایران نداشت، اما در حال حاضر سفارش های پرداخت ایرانی را می پذیرد و درخواست های آنها را پردازش می کند.

دویچه بانک یکی از بانکهای پیشرو آلمان است که دارای موقعیت قوی در اروپا و حضور چشمگیر در قاره آمریکا و آسیا اقیانوسیه است. این بانک خدمات بانکی را به شرکت ها، دولت ها، سرمایه گذاران نهادی، شرکت های کوچک و متوسط ​​و افراد خصوصی ارائه می دهد.

مقام ارشد EDBI به نام KBC Belgium به عنوان یکی دیگر از بانک های بزرگ اروپایی که روابط خوبی با بانک های ایرانی دارد.

او گفت: «اوبربانک اتریش که روابط خوبی با ایران دارد، قرار است در آینده نزدیک قرارداد بانکی جدیدی با کشورمان امضا کند که در آن EDBI نیز بخشی از قرارداد دریافت خط اعتباری خواهد بود». >

به گفته رئیس EDBI ، این بانک با ۱۲۴ بانک در سراسر جهان روابط خبرنگار دارد.

صالحابادی همچنین اعلام کرد که شعبه سئول بانک ملاات فعالیت های خود را در کره جنوبی از سر گرفته است.

این بانک سال ها به دلیل تحریم های هسته ای تعطیل بود اما در پی مذاکرات بانک مرکزی ایران و وزارت امور خارجه با مقامات کره جنوبی، این بانک بار دیگر باز و آماده ارائه انواع خدمات به بازرگانان و تجار است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.