بانک ایران برنده جایزه بهترین تحول بانکی Euromoney است

0

جایزه بهترین تحول بانکی یورومانی برای سال ۲۰۱۷ پس از ادغام بانک‌های مشکل‌دار برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین بانک‌های خصوصی ایران، به وام‌دهنده خصوصی ایرانی آینده اهدا شد.

به گزارش وب سایت آن، آینده در سال ۲۰۱۴ از طریق ادغام بانک تات و دو موسسه اعتباری دیگر با سرمایه اولیه ۸ تریلیون ریال (۲۱۲ میلیون دلار) ایجاد شد.

به گفته یورومانی، یک شرکت تحقیقاتی بازار، یکی دیگر از بانک‌های ایرانی که در طول سال عملکرد خوبی داشت و جایگاه خوبی برای بین‌المللی شدن آینده داشت، بانک پاسارگاد بود. این بانک که برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین بانک ایران انتخاب شد، روابط بانکی خبرنگاری خود را به میزان قابل توجهی ۳۰۰ درصد از یک پایه مسلما پایین افزایش داد.

پاسارگاد در سال ۲۰۰۵ با هدف تبدیل شدن به اولین بانک خصوصی فعال در ایران تاسیس شد. این برنامه ها با تحریم های اعمال شده بر کشور خنثی شد، اما اکنون ممکن است بتواند به این هدف دست یابد.

افزایش روابط بانکی خبرنگاری اولین گام در این راستا است. این بانک قصد دارد شعبه هایی را در خارج از کشور، عمدتاً در اروپا، و همچنین در آفریقای جنوبی و کره جنوبی افتتاح کند.

پاسارگاد در طول سال سرمایه پرداخت شده خود را ۲۰ درصد افزایش داد و نسبت وام های غیرجاری خود را از ۵.۵ درصد به ۵.۳ درصد کاهش داد تا ترازنامه خود را برای چالش های پیش رو تقویت کند. درآمد آن ۲۶ درصد افزایش یافت و دارایی های آن رشد کرد. ۱۸.۵٪، “یورومانی گفت.

بازده سهام بانک به ۱۶.۷ درصد رسید. زمان نشان خواهد داد که آیا پاسارگاد می‌تواند از رقابت با رقبای دولتی مانند بانک صنعت و معدن که از زمان امضای توافق هسته‌ای نیز دستاوردهای زیادی داشته است، جلوگیری کند. اکنون پاسارگاد بهترین کشور است.”

تقویت برای بانکداری ایران

طبق گزارش Europmoney، سال ۲۰۱۷ سال تغییرات عظیمی برای بخش بانکی ایران بوده است، زیرا این کشور همچنان به باز شدن در برابر جهان در نتیجه اثرات توافق هسته ای ادامه می دهد. با این حال، این تغییر به هیچ وجه آسان نبود، زیرا بانک ها برای مدرن کردن سیستم ها تلاش کردند.

سطح وام‌های غیرجاری به‌طور نگران‌کننده‌ای بالا بود و تهدید آشکار توافق هسته‌ای که با انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا در نوامبر ارائه شد نیز باعث نگرانی بانکداران این کشور شد.

بانکداران از سراسر خاورمیانه برای شرکت در مراسم شام عالی Euromoney خاورمیانه در خانه Grosvenor در دبی در ۱۷ مه گرد هم آمدند.

این جوایز بانک‌هایی را به رسمیت شناخت که در طول سالی که شرایط نقدینگی بانک‌ها شروع به کاهش کرد، برجسته شدند، در حالی که اصلاحات اقتصادی در اولویت باقی ماند و اوراق قرضه دولتی اولیه انتشار رکوردی را در بازارهای سرمایه بدهی به ارمغان آورد.

بانک بین‌المللی تجاری جایزه بهترین بانک خاورمیانه را به دست آورد، زیرا پس از تغییر چشمگیر مصر به سمت نرخ ارز شناور، همچنان بزرگترین سودآور بخش بانکداری مصر باقی ماند.

Euromoney می‌گوید: «CIB بازدهی ۳۴ درصدی را در سال ۲۰۱۶ ثبت کرد که بالاتر از سایر وام‌دهنده‌های سطح بالا در منطقه بود. “این موسسه ای است که بازدهی بسیار بالایی را ارائه می کند، با درآمد خالص به طور پیوسته در حال افزایش، همزمان با مدیریت ریسک استثنایی و نقدینگی، و کارایی فوق العاده.”

بانک‌های بین‌المللی همچنان به مبارزه با مردم محلی ادامه می‌دهند و HSBC جایزه بهترین بانک سرمایه‌گذاری منطقه را حفظ کرده است. در میان کسانی که با HSBC رقابت می کنند، بانک اول ابوظبی است که جایزه بهترین بانک را برای تامین مالی می گیرد.

نتیجه ادغام بین بانک ملی ابوظبی و بانک اول خلیج فارس، سازمان جدید از نتایج کار NBAD برای ایجاد ظرفیت تامین مالی بدهی، به ویژه بهره برداری از پایگاه سرمایه گذاران محلی، سود می برد.

Euromoney می‌گوید: «کمبود تأمین مالی سهام در خاورمیانه به نفع شرکت‌هایی است که حق امتیاز بدهی قوی دارند، اما بانک‌های محلی رشد بازار اوراق قرضه را به وام دهندگان بین‌المللی واگذار نمی‌کنند.

حجم معاملات نیز در بازارهای ادغام و اکتساب رونق گرفت، با JPMorgan برنده بهترین بانک خاورمیانه برای مشاوره، پس از گرفتن سهم بازار و مشاوره در مورد بیشترین نسبت معاملات M&A در طول دوره جوایز.

سایر برندگان عبارتند از Standard Chartered به عنوان بهترین بانک منطقه برای بازار، Credit Suisse بهترین بانک منطقه برای مدیریت ثروت و Citi بهترین بانک برای مسئولیت اجتماعی شرکت ها بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.