بانک سادرات ایران برای حل مسائل قطر کار می کند

0

بانک صادرات ایران به گفته مدیر اجرایی بانک صادرات ایران در تلاش است تا عملیات شعبه خود در دوحه را بهبود بخشد تا به رفع مشکلات بانکی پیش روی صادرکنندگان ایرانی در قطر کمک کند.

سیاوش زراعتی همچنین به ایبنا گفت: می توانم به صادرکنندگان بگویم که به توافقاتی رسیده ایم و گام های موثری برای رفع مشکلات بانکی آنها برداشته شده است.

رئیس BSI خاطرنشان کرد که بانک وی مذاکراتی را با تجار و صادرکنندگان ایرانی و مقامات قطری برای رفع هرگونه موانع انجام داده است و افزود که “مسائل بانکی در حال رسیدگی است”.

در حال حاضر، BSI تنها وام‌دهنده ایرانی است که در قطر شعبه دارد، اگرچه به دلیل مسائل مربوط به مقررات گروه ویژه اقدام مالی و تعدادی از سیاست‌های منطقه‌ای، در کار با همتایان خود در منطقه با مشکلاتی مواجه شده است.

بر اساس گزارش ها، تعدادی از وام دهندگان خصوصی ایرانی مذاکراتی را برای گسترش روابط با بانک های قطری آغاز کرده اند.

اوایل مردادماه، رئیس کل بانک مرکزی ایران نیز گفته بود که مذاکرات برای پیوند کارت‌های بانکی ایران و قطر در حال انجام است. هیچ جزئیاتی منتشر نشده است.

کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه در بخش مواد غذایی، در پی شکافی که رژیم در عربستان سعودی مهندسی کرده است، در تلاش برای گسترش روابط با قطری‌ها بوده‌اند.

ایران طی پنج ماه منتهی به ۲۲ آگوست ۶۷.۵ میلیون دلار کالای غیرنفتی به قطر صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰.۵۷ درصد رشد داشت. با این حال، فقدان نقشه راه به موقع و کارآمد برای تقویت ارتباطات صادراتی و حمل و نقل و محدودیت های بانکی از جمله موانع افزایش صادرات به همسایه عرب است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.