بانک ماسکان مالکیت خانه را کاهش می دهد

0

بانک مسکن، بانک عامل بخش مسکن، شرایط را برای مخاطبان اصلی خود، یعنی افرادی که از طرح اوراق مسکن آن بهره می برند و شهروندان ساکن در مناطق آسیب دیده، تسهیل کرده است.

به گفته ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل تازه منصوب شده، این بانک نرخ سود وام دریافتی بابت اوراق مسکن برای ساکنان مناطق آسیب دیده را از ۱۷.۵ درصد به ۱۶ درصد کاهش داده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، انارکی روز سه شنبه در نشست خبری با بانک مرکزی گفت: در حال مذاکره با بانک مرکزی برای افزایش سررسید وام ها از ۱۲ به ۱۵ سال هستیم.

مدیرعامل همچنین گفت: تاکنون ۳۶۳۰۰۰ حساب پس‌انداز مسکن برای تقویت قدرت خرید خریداران خانه اولی افتتاح شده است، به این معنی که سپرده‌هایی که افراد برای دریافت وام انجام داده‌اند در حال حاضر بالغ بر ۶۰ تریلیون ریال (۱.۲۹ میلیارد دلار) است.

وی گفت: این بانک در آغاز سال مالی جاری در مارس ۲۰۱۷ دارای ۵۴۵ تریلیون ریال (۱۱.۷۲ میلیارد دلار) سپرده کلی بود که این رقم اکنون به ۶۸۱ تریلیون ریال (۱۴.۶۴ میلیارد دلار) رسیده است تا رشد ۲۶.۶ درصدی را ثبت کند. /p>

بانک مسکن از ابتدای سال تاکنون ۱۳۴ تریلیون ریال (۲.۸۸ میلیارد دلار) وام اعطا کرده است، در حالی که انارکی پیش بینی کرده است که حجم کل تسهیلات تا پایان سال مالی (۳.۸۷ میلیارد دلار) برای ثبت به ۱۸۰ تریلیون ریال (۳.۸۷ میلیارد دلار) برسد. نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

در مجموع ۱۴۶۰۰۰ وام با هدف خرید مسکن از ابتدای سال تاکنون توسط وام دهنده تخصیص داده شده است که پیش بینی می شود این رقم به ۱۷۰۰۰۰ وام برسد.

ارزش وام ها تا کنون ۵۵ درصد افزایش سالانه داشته است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.