بانک مرکزی ایران به ریاست IFSB در سال ۲۰۱۷

0

شورای شورای خدمات مالی اسلامی (IFSB) انتصاب بانک مرکزی ایران را به عنوان رئیس خود برای سال ۲۰۱۷ اعلام کرد.

“دکتر. Valiollah Seif ، فرماندار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، ریاست IFSB را هدایت می کند در حالی که فاضل کبیر ، فرماندار بانک بنگلادش [بانک مرکزی بنگلادش] ، به عنوان معاون رئیس منصوب شد. “وب سایت رسمی IFSB گزارش داد. >

طبق گفته IFSB ، SEIF ریاست سازمان بین المللی تنظیم استاندارد را از Tarek Amer ، فرماندار بانک مرکزی مصر به عهده خواهد گرفت. قرارهای جدید از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ اعمال خواهند شد.

بیست و نهمین نشست شورای IFSB به میزبانی بانک مرکزی مصر روز چهارشنبه در قاهره مصر برگزار شد. با حضور ۱۰ فرماندار بانک مرکزی و معاون فرماندار مقامات نظارتی و نظارتی و ۱۰ نماینده از بین اعضای IFSB ، نماینده ۱۴ کشور و بانک توسعه اسلامی برگزار شد. این جلسه به ریاست طارق عامر برگزار شد.

IFSB مستقر در کوالالامپور به طور رسمی در ۳ نوامبر ۲۰۰۲ افتتاح شد و در ۱۰ مارس ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز کرد. این سازمان به عنوان یک نهاد تنظیم استاندارد بین المللی از سازمان های نظارتی و نظارتی که علاقه مند به اطمینان از سلامت و پایداری هستند عمل می کند. صنعت خدمات مالی اسلامی که به طور کلی شامل بانکداری، بازار سرمایه و بیمه می شود.

در پیشبرد این مأموریت ، IFSB با معرفی جدید یا تطبیق استانداردهای بین المللی موجود مطابق با اصول قانون اسلامی ، توسعه یک صنعت خدمات مالی اسلامی را ترویج می کند و آنها را برای تصویب توصیه می کند.

برای این منظور، کار IFSB مکمل کار کمیته بازل در مورد نظارت بانکی، سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار و انجمن بین المللی ناظران بیمه است.

معاون جدید رئیس IFSB دبیر ارشد سابق دولت بنگلادش است و در ۲۰ مارس ۲۰۱۶ به عنوان یازدهمین فرماندار بانک بنگلادش پیوست.

فضل کبیر در طول ۳۴ سال خدمت در خدمات ملکی بنگلادش، سمت های کلیدی در وزارتخانه های مختلف داشت. او قبل از پیوستن به بانک بنگلادش، سمت رئیس هیئت مدیره Sonali Bank Limited را بر عهده داشت.

از دسامبر سال ۲۰۱۶ ، ۱۸۸ عضو IFSB در ۷۰ نهاد نظارتی و نظارتی ، هشت سازمان بین المللی بین دولتی و ۱۱۰ بازیگر بازار (موسسات مالی ، شرکتهای حرفه ای و انجمن های صنعت) در ۵۷ حوزه قضایی فعالیت می کنند.

مالزی ، کشور میزبان IFSB ، قانونی را به نام قانون هیئت خدمات مالی اسلامی ۲۰۰۲ تصویب کرده است ، که به IFSB مصونیت و امتیازاتی را که معمولاً به سازمان های بین المللی و ماموریت های دیپلماتیک اعطا می شود ، می دهد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.