بانک های بزرگ اروپایی با همتایان ایرانی راحت تر می شوند

0

قرارداد چند میلیارد دلاری کره جنوبی برای تامین مالی پروژه‌های ایرانی و توافق اخیر بین بانک‌های خصوصی بزرگ ایرانی و همتایان کره‌جنوبی آنها برای تقویت روابط با خبرنگاران، وام‌دهندگان بزرگ بین‌المللی را برانگیخت تا روابط خود را با بانک‌های ایرانی تقویت کنند.

به گفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، شرایط نسبت به چند سال قبل بسیار تغییر کرده است زیرا سطح همکاری با بانک های بزرگ خارجی به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

علی صالح آبادی همچنین به رادیو دولتی ایران گفت: «پس از توافق هسته‌ای ایران، تنها بانک‌های خارجی کوچک و متوسط ​​روابط بانکی خبرنگاری با ایران برقرار کردند، اما پس از چند سال، وام‌دهندگان بزرگ بین‌المللی با بانک‌های ایرانی همکاری کردند.

او از دویچه بانک آلمان به عنوان نمونه ای از وام دهندگان بزرگ یاد کرد که در گذشته هیچ ارتباطی با ایران نداشت، اما در حال حاضر سفارش های پرداخت ایرانی را می پذیرد و درخواست های آنها را پردازش می کند.

دویچه بانک یکی از بانک های پیشرو آلمان است که دارای موقعیت قوی در اروپا و حضور قابل توجهی در قاره آمریکا و آسیا و اقیانوسیه است. این بانک خدمات بانکی را به شرکت ها، دولت ها، سرمایه گذاران نهادی، شرکت های کوچک و متوسط ​​و افراد خصوصی ارائه می دهد.

یکی از مقامات ارشد EDBI از بانک KBC بلژیک به عنوان یکی دیگر از بانک های بزرگ اروپایی نام برد که روابط خوبی با بانک های ایرانی دارد.

او گفت: «اوبربانک اتریش که در حال حاضر روابط خوبی با ایران دارد، قرار است در آینده نزدیک قرارداد بانکی جدیدی با کشورمان امضا کند که در آن EDBI نیز بخشی از قرارداد دریافت خط اعتباری خواهد بود». >

به گفته رئیس EDBI، این بانک با ۱۲۴ بانک در سراسر جهان روابط خبرنگاری دارد.

صالح آبادی همچنین از آغاز فعالیت شعبه سئول بانک ملت در کره جنوبی خبر داد.

این بانک سال ها به دلیل تحریم های هسته ای تعطیل بود اما در پی مذاکرات بانک مرکزی ایران و وزارت امور خارجه با مقامات کره جنوبی، این بانک بار دیگر باز و آماده ارائه انواع خدمات به بازرگانان و تجار است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.