بانک های خصوصی ایران جای قطر را تضمین می کنند

0

تعدادی از وام دهندگان خصوصی بزرگ ایرانی اخیراً با بانک ملی قطر، بزرگترین بانک کشور، روابط خبرنگاری برقرار کرده اند.

کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان در دیدار با شیخ عبدالله سعود آل ثانی، رئیس کل بانک مرکزی قطر، گفت: این بانک ها در QNB حساب باز کرده و آماده ارائه خدمات مالی به مشاغل ایرانی و قطری هستند. روز چهارشنبه در دوحه که با حضور نمایندگان بانک سامان ایران و بانک پاسارگاد برگزار شد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اینترنتی بانک پارسیان، سعود آل ثانی با اشاره به چشم انداز درخشان همکاری بانک های دو کشور گفت: وام دهندگان قطری برای رفع سریع موانع تلاش خواهند کرد.

هیئت ایرانی همچنین روز چهارشنبه با مقامات QNB، بانک الریان و بانک الخلیجی دیدار کرد. آنها درباره استفاده از ارزهای محلی در تجارت دوجانبه و اتخاذ تدابیر سریع برای تسهیل تجارت بین دو کشور بحث کردند.

در حال حاضر، بانک صادرات ایران تنها وام دهنده ایرانی است که در دوحه شعبه دارد. بنا بر گزارش‌ها، BSI در حال کار برای گسترش عملیات شعبه خود در دوحه برای کمک به رفع مشکلات مبادلاتی پیش روی صادرکنندگان ایرانی در قطر است.

بانک ملی ایران همچنین در حال مذاکره با یکی از بزرگترین بانک های قطر برای ایجاد روابط خبرنگاری است.

ایران طی ۷ ماه منتهی به ۲۲ اکتبر ۱۳۹ میلیون دلار کالای غیرنفتی به قطر صادر کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۷.۵ درصد افزایش قابل توجهی را به ثبت رساند.

رشد اخیر حاکی از آن است که صادرکنندگان و سیاستگذاران ایرانی پس از قطع روابط دیپلماتیک تعدادی از کشورهای عربی – به رهبری عربستان سعودی – در اوایل ژوئن و اعمال محاصره این کشور در خلیج فارس، توانسته اند برخی از مشکلات مانع صادرات به قطر را برطرف کنند. این کشور را به حمایت از گروه های تروریستی متهم می کند. دولت قطر این اتهام را رد کرده و محاصره را غیرقابل توجیه و نقض قوانین بین المللی خوانده است.

احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد قطر در جریان سفر خود به تهران در ماه نوامبر در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در تهران گفت کشورش به دنبال افزایش تجارت با ایران به ۵ میلیارد دلار در سال است. /p>

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.